2020 yılı Asgari Ücretini DTO Başkanı Erdoğan Yorumladı

2020 yılı asgari ücret zammı belli oldu 2020 belli oldu ve AGİ dahil olmak net 2 bin 324 TL olarak açıklandı. ​​​​​​​Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, “2020 yılı için belirlenen asgari ücret, işvereninden çalışanına kadar herkese hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.

2020 yılı Asgari Ücretini DTO Başkanı Erdoğan Yorumladı
26 Aralık 2019 - 17:24 - Güncelleme: 27 Aralık 2019 - 13:47
Reklam

Son dakika: Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2020 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için son kez Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda toplandı. Komisyondan çıkan karar doğrultusunda, yeni yılda asgari ücret brüt 2.943 lira net 2.324 lira olacak.


Milyonların merakla takip ettiği asgari ücret zammı için kritik toplantı başladı. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu yeni yılda geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için son kez toplandı. Toplantı sonrası Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yeni yılda geçerli olacak asgari ücreti açıkladı. Bakan Selçuk asgari ücretin net 2.324 lira olduğunu duyurdu.

 
Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, yeni asgari ücretle ilgili yazılı değerlendirmesinde şu görüşlere yer verdi: “Asgari ücret, iş barışının bozulmaması kadar üretimin ve işletmelerimizin varlığının sürdürülebilmesi için de önemlidir. O nedenle, her kesimi düşünerek tespit edilmek zorundadır! Şüphesiz, ülkemizin geleceğini inşa eden, üretimi ve hizmetiyle halkımızın refahını muhafaza eden çalışanlarımızın eşsiz emeklerine, bedel biçmek mümkün değil. Ancak, işverenlerimizin sadece kendilerinin değil çalıştırdıkları vatandaşlarımızın sorumluluklarını da üstlendiklerini de unutmamalıyız. Üretim ve emeğin kıymetini bilen halkımız da, işte bu bilinçle hareket etmektedir; çok daha güzel bir Türkiye için elbirliğiyle, omuz omuza ve emin adımlarla daha iyi bir geleceğe doğru yol almaktadır. Rabbim, birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Biz, bu birlikteliğimizi muhafaza ettikçe, ülke olarak işimizi ve ekmeğimizi daha da büyüteceğimizden, büyük ve güçlü bir ailenin fertleri olarak yine aynı sofrada buluşup, hakça bölüşeceğimizden en ufak şüphem yok. Devletimiz ve iş dünyamız, bunun için elinden gelenin en iyisini yapmanın çabası içindedir. Dilerim; Allah da herkese bol iş, bereketli kazanç, sağlık ve ağız tadı versin.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum