BAŞKAN AKBABA'DAN 5 ARALIK MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Av. Mahir Akbaba, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı Verilişinin 84. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN AKBABA'DAN 5 ARALIK MESAJI
05 Aralık 2018 - 09:45
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Av. Mahir Akbaba, bundan 84 yıl önce dünyadaki devletlerin birçoğu haklar anlamında kadın erkek eşitliğini dillendiremezken; ileri görüşlülüğü ,insana olan saygısı ve öngörülülüğü tartışılmayan ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk sayesinde Türk kadınının seçme seçilme hakkına sahip olduğunu ifade etti.

           

Akbaba mesajına şu sözlerle devam etti: “. 84 yıl süresince bu anlamda nasıl bir yol alınmıştır. Maalesef ; yıl 2018 bırakın eşit temsil hakkını kadınlar ;sokakta özgürce yürümek ,istediği kıyafeti giyebilmek hatta can güvenliği için mücadele içerisine girmiştir. Ne yazık ki kadınlarımızın hakları; hem resmi hem de resmi olmayan  yöneticilerimiz tarafından bilinçli olarak ellerinden alınmak istenmektedir. Meclis’te kadın temsilcilerimiz erkeklerle eşit olsaydı inanıyorum ki  kadına dair geçmeyen yasalar geçer zorunlu kılınan önlemlerle daha ileri seviyede olurduk. Bugün yaşananları yaşamazdık. Bu bağlamda; kadına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 84.yılını kutlarken yaşamın her evresinde kadının eşit olmasını ve kadına dair tüm yasaların geçmesini istiyoruz.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum