Başkan Araç İstedi, Mecls Reddetti!

Denizli’nin Honaz ilçesi Belediye meclisinde Yüksel Kepenek’in makam aracı alımı için verdiği önerge tasarruf tedbirleri nedeniyle reddedilince mecliste kısa süreli gerginlik yaşandı.

19 Ekim 2019 - 13:39 - Güncelleme: 19 Ekim 2019 - 13:49
Reklam

Denizli’nin Honaz İlçesinde geçen hafta yapılan Belediye Meclis Toplantısında kısa süreli gerginlik yaşandı. Honaz Belediye meclisinde Ak Parti grubu tarafından verilen önergelerle alınan kararlar meclise damga vurdu.


Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’in seçim beyannamesinde belirttiği tarım sulama su indirimini göreve geldiği günden bu yana meclis gündemine getirmemesinin ardından Ak Parti grubu harekete geçti.
Su indirimi hakkında önerge veren Ak Parti meclis grubuna tepki gösteren CHP meclis Grubu üyeleri “Daha önceki dönemlerde neden çiftçi arkadaşlar düşünülmedi, çiftçiler zaten sıkıntı içerisinde. Ak Parti grubu daha öncede meclisteydi, neden o zaman alınmadı da şimdi alınıyor” şeklinde tepki gösterdi. Sulama suyunda yapılan %50 indirim kararı oy çokluğuyla kabul edildi.


MECLİSTEN ARAÇ ALIMINA RED GELDİ

Başkan Kepenek’in sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınladığı Meclis toplantısında Başkan Yüksel Kepenek’in Başkanlığa ait makam aracı istediği ortaya çıktı. 2004 model aracın yerine yeni model bir makam aracı isteyen CHP’li Başkan Yüksel Kepenek’in önergesini Ak Parti MHP meclis grubu tasarruf tedbirleri nedeniyle reddetti. Seçim öncesi her yerde tasarruf vurgusu yapan Başkan Yüksel Kepenek Ak Parti meclis gurubuna tepki gösterdi. “Her yerden tasarruf edeceğiz ama bu bir makam. Honaz’ı 2004 model bir araçla mı temsil edeyim” diyen Başkan Kepenek araç alımının reddedilmesine yönelik sert bir konuşma yaptı.
Makam aracı alımına yönelik maddenin reddedilmesine yönelik Ak Parti gurubunun kararına sinirlenen Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek “2004 model bir araçla Honaz Belediye Başkanı.. İdare edebildiğimiz kadar ederiz hiç sorun değil. Varmak istediğiniz yer neresi bilmiyorum. Her yerden tasarruf edeceğiz etmek zorundayız ama bu bir makam. Makamında temsili değerlidir. Bugün Kale Belediye Başkanından diğer belediye başkanlarına nasıl temsil ediliyorsa öyle temsil edilmesini istedik. Bir araç alınmasını istedik ama önümüze sürekli engel çıkarıyorsunuz. Bir gün Ankara’ya giderken yolda kaldığımızda Honaz Belediye Başkanı yolda kaldı derler. Bu haberi de ben size ithaf ederim. Bu 2004 model araçla yollara düşeceğiz, YÖK’e gidilecek, ÖSYM’ye gidilecek. Bir sürü Ankara’yla çalışmalar yapılacak. Duyarlılığınız için teşekkür ederim.” diye konuştu.
 
 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • İrfan Buran
  7 ay önce
  15 yıl başkan Turgut Deveçi bey bu MAKAM ARACI ile ankara gidip gelmiştir. LÜKS MERSEDES, TEMİZ ve bakımı araç sıkıntısız. Tüm rezmi dairelere ankara ya gitmiştir. Sıfır MAKAM ARAÇI TALEBİ OLMAMIŞTIR. Kendisini tebrik EDERİM. Devir TASARRUF devridir. Honaz belediye meclis üyelerine de tebrik EDERİM. Hürmetlerimi Honaz halkıma sunarım
 • Mesut ekin
  7 ay önce
  Araç 94 model 2004 değil.başkan karıştırdı.o***lardan dolayı modeli yanlış hatırlada.düzeltilmeli.
 • Bedirhan Abacı
  7 ay önce
  Zaten bu sözlere seçildiniz, bakımlarını yaptırın yolda kalmazsınız benim araba 91 Kartal