Başkan Ceşen Sezonu Değerlendirdi

Denizli’de yaklaşık 10 ay süren amatör futbol sezonu U 11 ve U 12 Ligi maçlarıyla tamamlandı. 7 bine yakın lisanslı sporcunun yer aldığı Denizli, Türkiye Şampiyonaları’na da ev sahipliği yaptı. Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, başarılı bir sezonun geride kaldığını ifade ederek, “Denizli’de 3 binden fazla müsabaka yapıldı. Denizli olarak futbol dolu bir sezonu geride bıraktık” dedi.

Başkan Ceşen Sezonu Değerlendirdi
02 Temmuz 2019 - 13:19
Reklam


Türkiye’nin futbolla adı anılan illerinden biri olan Denizli’de amatör futbol sezonu sona erdi. 2018 yılının Eylül ayında başlayan sezonda Bölgesel Amatör Lig’in yanı sıra Denizli Süper Lig, Denizli 1. Amatör Küme, Denizli 2. Amatör Küme, U19, U17, U16, U 15, U 14, U 13, U 12 ve U 11 yaş gruplarında müsabakalar yapıldı.


                                


Yüzü aşkın kulüple Denizlili gençlerin spor yapması sağlanırken, Denizli olarak önemli müsabakalara da ev sahipliği yapıldı.


                             


U 19, U 16 ve U 15 Türkiye Şampiyonaları’na Denizli’de oynanırken, Bölgesel Amatör Lig Play-off maçı da yine şehrimizde oynandı. Tüm liglerde yapılan maç sayısı 3 bin 100 olurken, ilimizde kayıtlı futbol lisansı sahibi kişi sayısı ise 7 bin civarında.


                             


Liglerde yer alan takımlar hedefleri doğrultusunda mücadele ederken, liglerin sağlıklı yürümesi adına Futbol İl Temsilciliği, Tertip Komiteleri ile İl Disiplin Komitesi de yoğun mesai harcadı. Müsabakaların oynanması ile ilgili il genelinde onlarca saha komiseri, sağlık görevlisi, saha görevlisi, hakem, gözlemci ve güvenlik görevlisi futbola destek verdi. Müsabakalarda başarılı olan takımlara kupları verilirken, U 11 ve U 12 Ligi’ne katılan takımların sporcularına da katılım belgeleri verildi.


               


CEŞEN: “FUTBOL DOLU BİR SEZON YAŞADIK”

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Feyyaz Ceşen, 2018-2019 sezonunu değerlendirdi.

“Denizli bir futbol kenti” diyen Başkan Ceşen, “Futbolun temeli olan amatörler olarak 2018-2019 sezonunu başarıyla geride bıraktık. 7 bin civarındaki lisanslı sporcumuz ile yaklaşık 3 bin 100 müsabaka oynandı. Her hafta sonu onlarca sahada futbol keyfi yaşandı. Denizli olarak her yaş kategorisinde yapılan müsabakalarda heyecan yüksek oldu. Liglerimiz genelinde centilmence geçti. Büyük heyecan yaşayan takımlarımızın kimisi hedeflerine ulaşırken, kimi takımlar da umutlarını gelecek sezonlara bıraktı. Önemli olan binlerce gencin spor yapması ve kötü alışkanlıklardan uzak kalması. Bizim amacımız geleceğimiz olan gençleri sporla gelişimlerini destek sağlamak. Bu yolda bizlere destek olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan olmak üzere tüm ilçe belediyelerimiz ve onların çok değerli başkanlarına, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetimi’ne ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu’na ve değerli yönetim kuruluna teşekkür ederim. Ayrıca liglerimizin başarıyla oynanmasında önemli katkıları olan İl Tertip Komiteleri ve İl Disiplin Kurulu’nun değerli üyelerine, Futbol İl Temsilcisi ve yardımcısına, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’ne, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Denizli Şubesi’ne, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Denizli Şubesi’ne, İl Sağlık Müdürlüğü’ne, İl Emniyet Teşkilatı’na, İl Jandarma Komutanlığı’na, çok değerli kulüp başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine, her yaş grubundan tüm sporcularımıza teşekkür ederim. ‘Biz büyük bir aileyiz’ sloganıyla her geçen gün büyüyen amatör spor camiası olarak daha fazla gencimizin spor yapmasına imkan sağlanacağı ve centilmence maçların oynanacağı  nice sezonlar diliyorum” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum