Başkan İnamlık'tan 15 Temmuz Mesajı

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yayımladı. İnamlık,” 15 Temmuz dünya demokrasi tarihinde eşi benzeri olmayan bir dik duruş olarak kayıtlara geçmiştir”dedi.

Reklam
Başkan İnamlık'tan 15 Temmuz Mesajı
15 Temmuz 2019 - 14:07 - Güncelleme: 15 Temmuz 2019 - 16:07
Reklam

 

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Üç yıl önce milletin tankıyla, milletin silahıyla milletimize kurşun sıkıldı fakat Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliği ve milletimizin ferasetiyle bu oyun bozuldu.15 Temmuz dünya demokrasi tarihinde eşi benzeri olmayan bir dik duruş olarak kayıtlara geçmiştir.

15 Temmuz 2016'da ülkemizde mevcut yönetimin değiştirilmesi ve devlet yönetimine el konulması düşüncesiyle FETÖ/PYD tarafından bir darbe girişimi olmuştur.

Bunlarla işbirliği içerisinde hem akıllarını hem bedenlerini kiraya vermiş olanların ortaklaşa giriştikleri bu teşebbüs şükürler olsun ki milletimizin iradesi, dirayeti, feraseti ve dik duruşuyla engellenmiştir. Böyle bir geceyi artık bir daha yaşamayacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle Milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak üzere canlarını feda eden 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız !”

 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum