Başkan Zolan, İHH ve AKUT'u ziyaret etti

İzmir'de yaşanan depremde arama-kurtarma çalışmalarına katılan İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT)’u ziyaret eden Başkan Zolan, "Bir hayatın kurtulmasına vesile olmak, dünyayı kurtarmak demektir. Allah’ım hepinizden razı olsun" dedi.

Başkan Zolan, İHH ve AKUT'u ziyaret etti
11 Kasım 2020 - 16:03
Reklam

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İzmir'in Seferhisar ilçesinde yaşanan depremin ardından afet bölgesine giderek arama-kurtarma çalışmalarına katılan İnsani Yardım Vakfı (İHH) ile Arama Kurtarma Derneği'nin (AKUT) Denizli temsilciliklerini ziyaret etti. İlk olarak İHH Denizli Şubesi’ni ziyaret ederek gönüllülerle bir araya gelen Başkan Zolan, deprem bölgesinde arama kurtarma faaliyetlerine katılan ve geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Özkan Özdemir’i rahmetle andıklarını söyledi. İhtiyaç sahibi vatandaşların yardım çağrısına duyarsız kalmayan tüm gönüllülere müteşekkir olduklarını söyleyen Başkan Zolan, “Gözünüzü kırpmadan depremi duyduğunuz ilk an İzmir’e gittiniz. İnsanlarımıza faydalı olmak, yardımcı olmak, bir canın kurtulmasına vesile olmak noktasında 'imdat' diyene koştunuz. Bir hayatın kurtulmasına vesile olmak, dünyayı kurtarmak demektir. Allah’ım hepinizden razı olsun” diye konuştu.

Başkan Zolan’dan gönüllülere teşekkür

Başkan Zolan’ın bir sonraki durağı ise AKUT Denizli ekibi oldu. Tamamen gönüllü ve karşılıksız bir şekilde arama kurtarma eğitimi alarak insanlara yardımcı olan herkese teşekkür eden Başkan Osman Zolan, “Bu yardımı karşılık beklemeden gönüllü olarak yapmak , karşılık beklemeden iyilik yapmak bizi biz yapan manevi değerlerdendir. Sizleri tebrik ediyorum. Herkes gücü oranında birbirine sahip çıkmalı, birbirinin yardımına imdadına koşmalı. Kuruluşunuzdan bugüne kadar her felakette karşılıksız yardıma koştunuz. Sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Saadet UZEL
    3 hafta önce
    Denizli halkı olarak maalesef olası depremler konusunda kurumlarımızın vatandaşla ve şehrimizdeki binalar ve yapılaşma konusunda hala ciddi çalışmalar başlatmadığı bir gerçek. Dere yatakları imara açılmış ve hala yeni binalar yapılmakta. Gökdelenler artık Denizli semalarında da belirdi. Fay hatlarında yer a*** yapılar gerçeğini kurumlarımız gündemlerine hala almadı. Afad ve Valilik halkı ne zaman deprem tatbikatları konusunda ciddi olarak eğitecek? Deprem sonrası için halk hala top***ma merkezlerini bilmiyor. Deprem olduktan sonra en iyi işi yapan kurumlar değil, devletimizin deprem olmadan önce gereğini en iyi şekilde yapan kurumlarını artık görmek istiyoruz. Masa başında reklamla değil, sahada gerçekten koşturan, canla başla sorun çözen başkanlar, valiler görmek istiyoruz. Merhum Valimiz Recep Yazıcıoğlu gibi. Başkanlarımızın ve valilerimizin onu örnek almalarını ve her ölüm yıl dönümünde onu bu örnekliği ile anarak, bu bayrak yarışına girmelerini bekliyoruz. Onu çok çabuk unuttuk.