Reklamı Geç

Belediyede 3 görevi birden yürüten müdür hakkında açıklama yapıldı

Denizli'nin Merkezefendi Belediyesi'nde bir kişinin 3 müdürlük görevini yürüttüğüne ilişkin çıkan haberlerden dolayı Merkezefendi Belediyesi'nden açıklama yapıldı.

Belediyede 3 görevi birden yürüten müdür hakkında açıklama yapıldı
03 Mart 2021 - 15:12
merkezefendi

Belediyeden yapılan açıklamada Özel Kalem Müdürü Ayşe Güven'in aldığı görevler nedeniyle ek ücret almadığı vurgusu yapıldı. Açıklamada, "Belediyemiz 2014 yerel seçimleri sonrasında kurulmuştur. Merkezefendi ilçesi hem nüfus hem de coğrafi sınırlar bakımından ülkemizin birçok il belediyesinden büyük ve hizmet standartları bakımından üstün durumdadır. Ancak Belediyemizin gelirleri ve merkezi bütçeden aldığı pay hiçbir zaman yeterli bütçe imkânını sağlamamıştır.

 

Belediyemizde, bütçe imkânları doğrultusunda asgari personel istihdamı yoluna giderek kamu hizmetlerine daha çok bütçe ayırma, daha iyi hizmet etme gayreti ile yönetim yöntemi izlenmektedir.

 

Belediyemiz Özel Kalem Müdürü Ayşe GÜVEN’ in üç müdürlük görevini birden yürüttüğü konusunda bu günlerde bazı basın kuruluşlarınca “skandal” ifadeleri ön plana çıkarılarak, kamuoyunu doğrulardan uzaklaştıran algılar içerisine sürüklemek amacıyla yoğun bir karalama haber kampanyası başlatıldığı görülmektedir.

 

Halbuki; Özel Kalem Müdürü Ayşe GÜVEN, asli kadrosu olan Özel Kalem Müdürlüğü görevinin ücreti haricinde Belediyemizde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde tedviren yürüttüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görevleri karşılığında herhangi bir ad altında tek kuruş ücret almamaktadır.


Özel Kalem Müdürü Ayşe GÜVEN asli görevinin yanında tedviren yürüttüğü diğer iki görev için ekstra bir makam ya da menfaat sağlamadığı gibi mesai mefhumu gözetmeksizin her türlü kişisel fedakarlık ve gayret ile Belediyemize ve vatandaşlarımıza katkı sağlamaktadır.  

 

Zira 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun hükümleri çerçevesinde yürütülen bu görevlerin sanki kanuna aykırı olarak, kamunun zarara uğratıldığı algısının oluşturulmaya çalışılması tamamen objektif habercilik anlayışından uzak, art niyetli ve yanlıdır." ifadeleri kullanılarak eleştirilere yanıt verildi.

 

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum