Bir Konkordato Kararı Daha

Acıpayam Ticaret Odası Başkanı Mehmet Sürücüoğlu’na ait olan ve 3 aylık geçici konkordato sürecinde yer alan Kromtaş Metal Maden, Sürtaş Maden ve Akkrom Maden San. Ve Tic. A.Ş. için mahkemeden ek karar çıktı. Acıpayam Asliye Hukuk Mahkemesi firma için 2 ay daha ek geçici konkordato hakkı tanıdı.

Reklam
Bir Konkordato Kararı Daha
07 Ekim 2019 - 16:20 - Güncelleme: 07 Ekim 2019 - 16:23
Reklam

Yaşadıkları finansal dar boğazdan çıkmak amacıyla konkordato hakkı alıp güç toplamaya çalışan Denizli’de birçok firma ticaret mahkemesinin yolunu tuttu. Sürece, Acıpayam Ticaret Odası Başkanı Mehmet Sürücüoğlu’na ait; Kromtaş Metal Maden San. Ve Tic. A.Ş., Sürtaş Maden San. Ve Tic. A.Ş. ve Akkrom Maden San. Ve Tic. A.Ş. olmak üzere 3 şirket daha eklenmişti. 


Acıpayam Asliye Hukuk Mahkemesi, 3 firma içinde borçları, alacakları, öz sermayesi, işletme durumu gibi bir çok konuyu değerlendirip 1 yıllık talep edilen kalıcı konkordato hakkı için incelemelere başlamıştı. Firmalara atanan komiser heyetleri de, süreci yakından izlemeye almıştı.

Acıpayam Asliye Hukuk Mahkemesi, 3 firma içinde geçici olarak verdiği 3 aylık konkordatoya ek 2 Ekim’dan başlamak üzere 2 ay daha süreci uzattı. Yapılacak incelemenin ardından mahkeme 2 ay sonunda firmalar için nihai kararını verecek.


kaynak/denizliaktuel.com
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum