"CAMİLERİMİZDEN ELİNİZİ ÇEKİN, AZ ÖTEDE OYNAYIN"

Türk Diyanet Vakıf-Sen Denizli şube Başkanı Mehmet ÇOBAN, İzmir’de bir camiden yapılan müzik yayınının, bazı kirli zihinliler ve eller tarafından provaskasyon odaklı yapıldığını ifade ederek, “Kirli ellerinizi Diyanet’in üzerinden çekin.” uyarısında bulundu.

"CAMİLERİMİZDEN ELİNİZİ ÇEKİN, AZ ÖTEDE OYNAYIN"
21 Mayıs 2020 - 11:10
Reklam

Aynı zihniyetin yüz yıllardır var olduğunu, belli ideolojilere hizmet ettiğini belirten Türk Diyanet Vakıf-Sen Denizli şube Başkanı Mehmet ÇOBAN, “Bu milleti bölmeye kimsenin gücü yetmedi, yetmeyecektir de. Türk milleti de bu tür çanak tutuculara asla itibar etmeyecektir.” Dedi.

Türk Diyanet Vakıf-Sen Denizli şube Başkanı Çoban, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Lütfen Provakasyon kokan işlerlerden elinizi, dilinizi çekin.
Milletimizin birliğini, dirliğini, bütünlüğünü  bozmak, nifak sokmak için hinlik, ahlaksızlık peşinde koşmayın.
Minarelerinden beş vakit ezan okunan, gerektiğinde ( 15 Temmuzda olduğu gibi sala okunan, dua okunan) beş vakit namaz eda edilen, her yaştan vatandaşlarımıza yüce dinimiz İslam'ın öğretildiği camilerimizi şerli pis işlerinize alet etmeyin.

İster İzmir’de, ister cennet vatanımız ülkemizin başka bir köşesinde hiçbir personelimiz ferdi veya toplu halde merkezi sistem aracılığı ile ezan ve sala yükselen camilerimizin minaresine müzik sesi, yayını vermez. Zira din görevlileri görevlerini mevzuat çerçevesinde ifa eder. Mevzuat dışında hiç bir iş ve işlem yapmaz.
İzmir’deki yapılan bu işlem provakasyon kokan pis ve kirli bir iştir, tezgahtır.

Bunu yapsa yapsa niyeti asla halis olmayan her zaman olduğu gibi dini ve milli değerleri kaşımaktan medet uman üç beş çapulcunun işidir. İzmir’de yapılan, provakasyon kokan ve kesinlikle art niyetli kişiler tarafından yapılan bu menfur olayı esefle kınıyoruz ve diyoruz ki; Milletimizin dini ve milli değerleriyle oynamayın. Camilerimizin, Diyanet'in, Din görevlilerinin üzerinden o pis ellerinizi çekin.

Kumda oynayın da gözünüze çöp batmasın.
Bu ve benzeri provakasyon kokan, şer ve pis işlerle uğraşan şer odaklarının karşısında  her zaman olduğu gibi dini ve milli değerlerin, diyanet'in, din görevlisi değerli meslektaşlarımızın hak ve hukukunu korumak, kollamak, savunmak için mücadele eden Türk Diyanet Vakıf-Sen vardır.
Özellikle bilin istedik.”
Haber merkezi
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet Kırmalı
    3 ay önce
    Sayın Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri merkezi sistem ezan okuma sisteminden eski düzene geçilip müezzin kerinizin makam dersi alarak ezanları her camii kendi okumalıdır