ÇİVRİL'E YENİ YAŞAM MERKEZİ KURULUYOR

Çivril Belediyesi'nin başvuru sahipliği ile Denizli Valiliği ortaklığı ile gerçekleşen GEKA'nın desteklediği "Kara Tren'in Çivril Kültürü'ne dair anlatacakları var." adlı proje'nin yer teslimi gerçekleştirildi.

ÇİVRİL'E YENİ YAŞAM MERKEZİ KURULUYOR
15 Şubat 2019 - 11:41
Reklam
Reklam

Çivril Belediyesi'nin başvurmasıyla Denizli Valiliği ortaklığı ile gerçekleşen Güney Ege Kalkınma'nın (GEKA) desteklediği  "Kara Tren'in Çivril Kültürü'ne dair anlatacakları var." adlı projeye ilişkin 9 adet binanın restorasyon çalışması ihale edilerek, yer teslimi gerçekleştirildi.

       

İki yıllık bir çalışmanın ürünü olan bu projenin toplam bütçesi 2.5 milyon TL olup 1.8 milyonu GEKA tarafından desteklenmektedir.

         

Proje ile ilgili bilgi aktarımı yapan Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven, " 39.000 metre kare alanı kapsayan Belediyemizin ve Denizli Valiliği'mizin ortaklığı ile gerçekleştirdiğimiz bu proje sadece Çivril'imizi kalkındırmak ile kalmayacak  gençlerimizin eğitiminde önemli bir yer edinerek kötü alışkanlıklar kazanmasının önüne geçecektir. Millet bahçesi ile birlikte düşündüğümüz bu yerde dernek binaları, kafeteryalar, mini anfi tiyatrosu, sergi salonları, yöresel ürünler pazarı, çocuk oyun parkları olacak. böylelikle Çivril'imize yeni bir yaşam merkezi kazandıracağız. Güzel ilçemize, hemşerilerimize hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

         


YORUMLAR

  • 0 Yorum