'ÇOCUK KAÇIRMAYA MI GELDİNİZ' DEYİNCE KAÇTILAR

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde bulunan Tanyeri Parkı’nda çocuk kaçırma paniği yaşandı.

Reklam
'ÇOCUK KAÇIRMAYA MI GELDİNİZ' DEYİNCE KAÇTILAR
19 Temmuz 2019 - 15:29
Reklam


Hafta başında Burdur’un Gölhisar ilçesine bağlı Yusufça Mahallesi’nde yaşanan 2,5 yaşındaki bir erkek çocuğunun kaçırılmak istenmesinin dedesi tarafından engellendiği haberini gündeme gelmiştik. Bir benzer olayın da dün  Acıpayam ilçesinde yaşandığı bilgisine ulaşıldı.

‘ÇOCUK KAÇIRMAYA MI GELDİNİZ’ DEYİNCE KAÇTILAR

Edinilen bilgiye göre, Acıpayam’ın merkezinde bulunan Tanyeri Parkı’nda bulunan çocukların oynadığı alanda 4 kişilik bir grubun, yarım saat boyunca park trambolinde oynayan çocukları pür dikkat izlemesi vatandaşları rahatsız etti.

Şüpheli hareketler içinde olan şahısları fark eden vatandaşlar, park ile ilgilenen belediye görevlerine rahatsızlıklarını ilettiler. Belediye görevlileri 4 kişilik gruba uyarıda bulunmak için seslendi.

Belediye ekiplerinden çekinen ve konuşmalarından yabancı uyruklu oldukları anlaşılan 4 kişilik gruptan ikisi belediye görevlisinin yanına geldi.

Bu sırada parkta çocuğu bulunan bir kadının ‘Çocuk kaçırmaya mı geldiniz?’ diye sorması üzerine panikleyen grup, park yakınlarından uzaklaşarak gözden kayboldu.

Durumdan endişelenen vatandaşlar, polis ekiplerine ihbarda bulundu. Kısa süre içinde olay yerine gelen bekçiler, park ve etrafını kolaçan etti ancak şüpheli şahıslarla ilgili herhangi bir ize rastlamadı. Tedirginliklerini ileten vatandaşlar, bu tür olaylar ile ilgili polisten duyarlılık beklediklerini iletti.

AİLELER DİKKAT!

Bu arada şüpheli 4 kişilik gruptan birinin bir elinin bilekten kesik olduğu öğrenildi.
Gölhisar’da yaşanan çocuk kaçırma girişiminin ardından Acıpayam’da tedirgin olan vatandaşların bu tür şüpheli olayla karşılaşmaları halinde polis ekiplerine haber vermesi istendi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum