Denizli'de bir firmaya daha konkordato kararı verildi

Denizli'de bir firmaya daha konkordato kararı verildi
20 Ocak 2021 - 12:18 - Güncelleme: 20 Ocak 2021 - 17:20
Denizli'de faaliyet gösteren bir beton firmasına Denizli Asliye Ticaret Mahkemesi'nin kararı doğrultusunda konkordato kararı verildi.


13 Ocak 2021 tarihinde alınan karara göre  5 milyon liraya kadar olan borçlarına 12 ay, 5 ile 10 milyon lira arasında olan borçlarına 24 ay, 10 ile 50 milyon arasında olan borçlarına da 48 ay ve 50 milyon üzeri borçlarına da 60 ay vade yapıldı.Şahıs şirketi olan beton firmasına ait İş Bankası ve Vakıfbank tarafından ipotekli olan arsaları ile şahsa ait aracın bankalar tarafından muhafaza ve satış işlemlerinin ertelenmesine karar verildi.


Ayrıca konkordatonun yerine getirilmesini sağlamak için gerekli gözetim ve denetim tedbirlerini almak üzere Yeminli Mali Müşavir Endercan Turuşlar’ın kayyım olarak atanmasına karar verildi.


Kayyımın borçluların durumu ve projeleri uyarınca borçlarını ödeme kabiliyetini muhafaza edip etmedikleri hususunda 2 ayda bir mahkemeye de rapor vermesine karar verildi.

 
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali SEN
    1 ay önce
    Civrildan Bir beton şirketinden beton aldım 180 pazarlık yaptık zam geldi deyip 220 tl den Betin gönderdiler. .Usta 10 klip dedi ben 12 metreküp aldım...sonra yetmeyincede Bana 3 metreküpe nakliye yazıyoruz deyip bana 850tl hesap çıkardılar. .bende üzerinde ücret yok Gelsin giderken beraber gideriz deyip Candan çekerim veririm dediğimde ben burdacalisiyom deyip para bi yana harç bir yana deyip benim 1milyon zarar uğratıp aceleden aracının lastiğini yırttım. Tanıdık birine Internet hesabımdan havale çıkardım geldim. Dillere malzeme istediler geldi ranfimanlidadegildi aceleden tırtılı oldu. Magdur edindim.Arkadaslara uysaydım Denizliden getrtseydim bu kadar mağdur olmazdım.Musterilere biraz güven,Saygı!