Denizli, Kayak Merkezine koştu

Denizli'nin önemli turizm noktalarından biri olan Tavas İlçesi’ndeki 2 bin 420 rakımlı Denizli Kayak Merkezi, kar yağışıyla birlikte beyaza büründü.

Denizli, Kayak Merkezine koştu
22 Kasım 2020 - 17:19
Reklam

Kar kalınlığı bölgede yaklaşık 20 santimetreye ulaştı. En uzunu 1700 metre olan 9 farklı kayak pistine sahip tesis, kar yağışıyla birlikte vatandaşlara eşsiz bir manzara sundu.

Korona virüs tedbirleri nedeniyle alınan sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından bazı vatandaşlar Kayak Merkezi'nin yolunu tuttu.Kar üzerinde kızakla kayan vatandaşlar, karın tadını çıkardı. Çocuklar ise aileleriyle birlikte kartopu oynayıp, kardan adam yapmanın keyfini çıkardı.

“Motosikletleri kaydırarak eğleniyoruz” Bazı vatandaşlar ise motosikletleriyle kar üzerinde akrobatik hareketler yaparak heyecanlı anlar yaşadı.


Kayak Merkezi'ne gelen ve kar üzerinde motosiklet kullanan vatandaşlar  "Burası çok güzel bir yer, Her kış motosikletlerimizle geliyoruz. Kar üzerinde motosikletleri kaydırarak eğleniyoruz. Zor olmuyor, biz artık alıştık. Bu şekilde karın keyfini çıkarıyoruz. Motosikletlerimizle geziyoruz. Gençliğimizi yaşıyoruz” dediler.

 Arda Aydemir de kar yağışının ardından bölgede güzel bir atmosfer oluştuğunu, motosikletlerle akrobatik hareketler yaparak vakit geçirdiklerini söyledi.

 Süleyman Aktaş, kar keyfini yaşadıklarını belirtip, “Burası çok güzel bir tesis. Yolun yapılması çok iyi olmuş.  Ulaşımı çok rahatlatmış.
Şehir merkezinde kar olmayınca buraya gelmek istedik.
Çocuklarımızın kar ile vakit geçirmesini istedik. Çocuklarımızla birlikte çok eğlendik” dedi.


Nezihe Aktaş ise, “Çocuklarımızla eğleniyoruz. Tatili değerlendiriyoruz. Burada birkaç aile var. Biz de onlardan birisiyiz. Sezon açılmadığı için fazla kimse yok. Çocuklarımızla eğlenceli anlar yaşıyoruz” diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum