Denizli Olarak Uzaktan Eğitimde Bizde Varız

KOVID-19 salgını nedeni ile ülkemiz genelinde eğitime zorunlu bir ara verildi.

Denizli Olarak Uzaktan Eğitimde Bizde Varız
21 Mart 2020 - 07:08
Reklam
Reklam

Zorunlu ara eğitimde öğrencilerimizin derslerine devam etmeleri adına 23 Mart 2020 Pazartesi günü başlayayacak olan TRT - EBA TV aracılığı ile Millî Eğitim Bakanlığı’nın seçtiği alanında başarılı öğretmenler ders anlatım videoları ile ders konularını anlatacaklar.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarımızda bu süreçte sosyal medya hesapları üzerinden örnek uygulamalara imza atıyorlar.

Ahmet Çalışkan Anaokulu içinde bulunduğumuz bu süreçte çocukların dikkatlerini farklı yöne çekmek ve velilerimize de destek olmak amacıyla sosyal medya hesabı olan @ahmetcaliskananaokulu Instagram hesabından önemli bir çalışma başlattı.

Ahmet Çalışkan Anaokulu öğrencileri ve velileri gün içerisinde yaptıkları resimleri ile ev ortamındaki etkinliklerini okul idaresi ile paylaşıyorlar. Okul idaresi gelen paylaşımları sosyal medya hesabı ile tüm dünya ile paylaşarak önemli bir çalışmaya imza atarak bir farkındalık oluşturuyorlar.

Aynı zamanda okul yönetimi ve öğretmenlerce uzaktan eğitim adına yapılabilecek çalışmalar üzerinde yapılan fikir alış verişleri sonucunda velilerin ve çocuklarımızın ihtiyaç duyabilecekleri durumlar değerlendirilerek ortaya önemli fikirler çıktı. Ahmet Çalışkan Anaokulu Sosyal medya hesabı üzerinden okul öğretmenlerince; çocukların korkuları üzerine sunumlar gerçekleştirilecek, evde yapılabilecek deneyler örneklendirecek, öğrencilerle interaktif oyunlar oynanacak ve masallar anlatılacak.

Öğretmenlerimizin desteğiyle oluşturulan program doğrultusunda her gün akşam saat 20:00’da canlı yayın ve Instagram videoları desteğiyle velilerimize ulaşıp, bazı günler bilgi paylaşımı bazı günler etkinlik paylaşımları yapılacak. Akademisyen eğitimcilerde Ahmet Çalışkan Anaokulunun gerçekleştireceği programlara destek olacaklar.

Ahmet çalışkan Anaokulu ilk etkinliğine 20/03/2020 Cuma günü saat 20:00’da deneme yayını olarak minik öğrencilere masal anlatarak başlayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum