Denizlilı kızın kurduğu site, çok hızlı büyüyor

Türkiye’de Trendyol start-up kuruluşu olan Dolap.com kurucusu ve yöneticiliğini Buldanlı Celal İzmirlioğlu’nun kızı Hande İzmirlioğlu yapıyor.

Denizlilı kızın kurduğu site, çok hızlı büyüyor
12 Ocak 2020 - 09:59
Reklam


3 yıl önce kurulan ve Türkiye’de en hızlı büyüyen internet sitesi olma özelliği taşıyan Dolap.com’un 2018 yılında yüzde 450 büyüdü.

Kurucu Handa izmirlioğlu; “2022 yılında 5 milyar liralık toplam satış hedefliyoruz. Rakamsal verilere bakıldığında her gün 120 bin yeni ürün eklenen uygulamayı günde 450 bin kadın kullanıyor.

Mobil uygulama indirilme sayısı ise yüzde 250 artarak 9 milyona çıktı. 3. Yılında sektöre birçok yenilik getiren Dolap, aynı zamanda kadınların ev ekonomisine katkısında önemli bir yere sahip. Dolap, ileri teknolojiyle kişiselleştirilmiş alışveriş deneyimi daha ileriye taşımayı, tüm dünyanın adapte olduğu ikinci el alışveriş alışkanlığını Türkiye’de de oturtmayı ve kadınlara ek bir gelir oluşturmayı hedefliyor.

Dolap’ta satış yapıp kazanç sağlayan 500 bin üye düşünüldüğünde, Türkiye’de 500 bin hanenin ev ekonomisine katkı sağlıyoruz. Sitede 5 liralıkta, 40 bin liralık ta ürün bulunduğu gibi lüks gurubu da var. Her kesime hitap ediyoruz. İkinci elde de modaya uygun ürünler en çok satıyor. O yıl ne renk modaysa o tez ürünler daha çok satılıyor. 2019’un ilk yarısında 6 milyon adetlik ürün satışına aracılık ettik ve Dolap ile 500 bin kadın 270 milyon lira tasarruf etti.” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum