Destekleme Ve Yetiştirme Kurslarına Kayıtlar Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca ortaokul ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere derslerde başarılarını artırmak ve sınavlara hazırlamak üzere 2014 yılından bu yana verilen Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına kayıtlar başladı.

Destekleme Ve Yetiştirme Kurslarına Kayıtlar Başladı
24 Haziran 2019 - 15:18
Reklam


2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi ile Yaz Dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kurları Kayıtları 24 Haziran 2019 tarihi itibariyle başladı. Kayıtlar 30 Haziran 2019 tarihine kadar devam edecek. 08 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak olan kurslar 01 Eylül 2019 tarihinde sonra erecek.

Destekleme Kurslarına Başvurular E-Okul sistemi üzerinden yapılacak

Resmî örgün eğitim kurumlarına, açık öğretim okullarına ve özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler e-kurs modülünden başvuru yapacaklar. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilecekler.


       


Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, kurs başvurusu için halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifresi alarak e-kurs modülünden kayıt yapabilecekler.

Mezun durumundaki öğrenciler kursiyerler, halk eğitimi merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapabilecekler.

Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunabileceklerdir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum