Doğan Son Noktayı Koydu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından dün açılışı yapılan Kazım Arslan parkı ile ilgili kamuoyunda başlayan tartışmalara Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan son noktayı koydu.

Doğan Son Noktayı Koydu
18 Eylül 2019 - 17:31
Reklam

HABER MERKEZİ


Vefat etmiş biri üzerinden ve özellikle görevi sırasında vefat eden Kazım Arslan üzerinden yapılan polemiklerin yanlış olduğunu belirten Başkan Doğan; “Mevta üzerinden  kamuoyu oluşturup saldırmak, hele hele ölen birinin arkasından konuşmak bizim hem yaşam hem siyasi anlayışımızla bağdaşmaz.  Biz isterdik ki; dün herkes gelsin orada bulunsun. Birlik beraberlik sağlanmış olsun.” Dedi.

SALDIRI TEK MERKEZDEN

Kazım Arslan Parkına yönelik saldırıların tek merkezden yönetildiğinin açıkça belli olduğuna da değinen Doğan; “Kazım Arslan’ın ismi bazı çevreleri rahatsız etmiş olacak ki; sosyal medyadan bu tür saldırılar yapıldı. En son da bugün bir ulusal basında manşet atılmış. Çok mesnetsiz saldırılar bunlar. Mevta üzerinden polemiklere girmeyeceğiz.

PARKIN ADI, MECLİS KARARI

Parkın adı biz göreve  geldiğimizde yoktu. Milletvekilimiz de vefat edince o’nun adını yaşatmak için Meclise öneri sunuldu. Kazım Arslan isminin Selçuk bey parkına verilmesi, oy birliği ile kabul edildi. İsmi olup, o nu değiştirmiş olsa idik bu saldırılar belki haklı olabilirdi ama parkın zaten ismi yoktu. Temmuz 2019’da toplanan Meclis kararı ile Kazım bey’in ismi o parka verilmiştir.

79 PARK BİZE GEÇTİ

Büyükşehir Belediyesi bakımını ve onarımını yapamadığı, personel giderlerini karşılamakta zorlandığı için toplam 451 bin m2 olan 79 park alanını bize devretti. Biz de bu parkların bakımını üstlendik. Bunların aylık bakım masrafı 3.5 milyon liradır. Seve seve aldık, bakımlarını da seve seve yaparız.

POLEMİK, AİLEYİ ÜZDÜ

Kazım Arslan parkı hakkında söylenenler ve yazılanlar bizlerden çok Arslan ailesini üzdü. Eleştiri yaparken biraz daha yapıcı olmalıyız. İsimsiz bir parka isim koyduk. Açılan parkı tekrar açmadık. Biz artık bu konuda bir daha konuşmak istemiyoruz. Ve ortaya atılan polemiklerin hiç birine cevap vermeyeceğiz. Biz CHP olarak bu konuda susacağız, mevta üzerinden yapılan her türlü polemiğe cevap vermeyeceğiz.” Dedi.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Yasemin
  10 ay önce
  Erdal çakır ben bir vatandaş olarak bile sizlerin karşı çiktiğinı duyduysam oraya Kazım As***in isminin verilmesine Şeniz hanım haklı orayı kimse bilmiyor tankin oralar diye tarif ediliyor bir adres sorulduğunda Kazim As***in adinin verilmeside öyle iyi bir insanin denizli için şereftir
 • ERDAL çakır
  10 ay önce
  Kimsenin üstünden yorum yapılmıyor o parkı ak parti yaptı herkese parkın açılışı var diye mesaj gönderen sensin kazım ars*** parkı diye artı tank meydanı üstü diye orası 15 temmuz şehitler meydanı bunu dahi söyleyemiyorsunuz tabi yanında yandaş medyada tastikliyor bu medya o parkı kimin açtığını bilmiyormu biliyor ama yalakalık yapacak medya taraf olmaması gerekiyor sadece dürüst olun ki arkanızdan gelelim saygılar
 • Murat
  10 ay önce
  Lafı eveleyip gevelemeye gerek yok. Sıkıntı Parkın adında değil milletin aklıyla alay edip parkı siz yapmışsınız gibi açılış yapmanızda