Dünyanın en büyük seracılık fuarı'na Tavas çıkarması

Tavas Belediyesi öncülüğünde  düzenlenen, 27-30 Kasım tarihleri arasında Antalya’da yapılan Dünyanın en büyük seracılık, tarım sektörü fuarı Growtech 19. Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuar gezisine Tavastan yoğun ilgi.

Dünyanın en büyük seracılık fuarı'na Tavas çıkarması
03 Aralık 2019 - 15:50
Reklam
Reklam

Tavas Belediyesi tarafından organize edilen gezide Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlıkve Başkan Yardımcısı Ali Karakaş muhtarlar ve çiftçilerin bulunduğu ekibe eşlik etti.


Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık “Çiftçilerimizin dünyanın en büyük örtü altı tarım sektör fuarınıziyaret etmelerini sağladık. Çiftçilerimize sektördeki gelişmeleri ve geleceği görebilmelerini sağlıyoruz.  Özellikle örtü altı seracılığı konusunda ilçemiz genelinde çiftçilerimizin yatırımları artmakta. Yapılacak tarım yatırımlarının yeni teknolojilere yer verilerek verim artışını hedeflenmektedir. Göreve geldiğimiz ilk günden beri söylediğimiz gibi Tavasımızın geleceği tarımda.Bu bağlamda ilçemize yapılacak olan her yatırımın yanındayız.  Hedefimiz ilçemizinde ürün çeşitliliğini, desenini artırmak ve örtü altı seracılıkta marka olmak.”dedi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum