Ekonomik Sıkıntı Çallı Sporseverleri Harekete Geçirdi

Bu sezon Bölgesel Amatör Lig’ de (BAL) mücadele edecek olan Çal Belediyespor da yaşanan ekonomik sıkıntının üzerine Çal Garası Taraftar Grubu takımları için harekete geçti. Taraftarlar kısa süre içinde tanesi 100 TL den 500 forma satıp Çal’ da doyan, Çal’da doğan ve kendini Çallı hisseden herkesin Çal Belediyespor’a destek olmasını istediler.

Ekonomik Sıkıntı Çallı Sporseverleri Harekete Geçirdi
01 Temmuz 2019 - 16:18
Reklam


Ülke genelinde yaşanan ekonomik darboğaz spor kulüplerini de olumsuz etkiliyor. Geçtiğimiz sezon sonu BAL’a yükselme başarısı gösteren Çal Belediyespor’ da ekonomik sıkıntılar nedeniyle henüz transferlere başlayamadı. Onursal Başkan ve Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ile Kulüp Başkanı Adnan Tatar ve yöneticiler yeni sezon öncesi en büyük desteği taraftarlarından gördü.


                                


ÇAL AŞKINI EKONOMİK SIKINTILAR YENEMEZ

Yönetimin ekonomik nedenlerden dolayı zor durumda olduğunu gören taraftarlar, kulübe gelir amacıyla yardım kampanyası başlattı. Kısa süre içinde her biri 100 TL den 500 forma ilçe merkezinde satıldı.


                       


Çal Garası Taraftar Grubu adına açıklama yapan Kafittin Ünal, “5 Sezondur başkanlar ve bir avuç insan canla başla bu takım için mücadele ediyor. Geldiğimiz noktada sıkıntı büyük. Bu duruma sessiz kalamazdık önümüzdeki günlerde ve aylarda Çallı işadamlarını da tek tek ziyaret edeceğiz. Çal aşkını ekonomik sıkıntılara kurban veremeyiz. Zorlukların üstesinden gelip, kulübümüzün yolunu açacağımıza inanıyorum” dedi.

                        


TATAR ÇOK DUYGULANDI

Kulüp Başkanı Adnan Tatar, “Taraftarımızın hassasiyeti, sahiplenmesi bizi çok duygulandırdı. Bu davranış biçimi parayla ölçülemez. Çal Garası Taraftar Grubu direncimizi arttırdı. Hepsine de çok teşekkür ediyorum. Bu hafta içinde Belediye Başkanımız Fethi Akcan ile bir araya gelip, yol haritasını belirleyeceğiz” diye konuştu.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum