Hayırsever Mehmet Uyanık İle Anlamlı Buluşma

Denizli Valisi Hasan Karahan, 87 Yaşındaki Eğitim Sevdalısı hayırsever Mehmet Ali Uyanık ile yaptırdığı okulda buluştu.

Hayırsever Mehmet Uyanık İle Anlamlı Buluşma
19 Şubat 2020 - 12:08
Reklam

Doğup büyüdüğü topraklara iki okul kazandıran 87 yaşındaki Mehmet Ali Uyanık’a sürpriz olarak gerçekleştirilen buluşmada Denizli Valisi Hasan Karahan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz sınıfları ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle sohbet ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı açıklamada “Hayırseverimiz Mehmet Ali Amca doğup büyüdüğü topraklara adıyla bir yaşayacak önemli bir eser bıraktı. 24 derslikli olan okulumuzun her bir dersliğinde geleceğimize dokunacak fertler yetişiyor. Gençliğimizin gözlerinin içerisindeki ışıltıyı görmek bizleri ve Mehmet Ali amcamızı daha da motive etti. Gelecek nesillerimize umut olan Mehmet Ali Amcaya, Naile Teyzemize ve değerli evlatlarına ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah kendisinden razı olsun” dedi.

Denizli Valisi Hasan Karahan ise konuşmasında “Mehmet Ali amcamız ile eşinin ve kendisinin adı verilen okulda sürpriz bir buluşma gerçekleşirdik. Böylesine önemli bir hayrı yaptığı için kendisine teşekkür ediyorum. Hayırseverimizin aynı bölgede ikinci okulunun inşaatı da devam ediyor. Okullarından geleceğimizi inşaa edecek çok değerli gençlerimizin yetişecekler. Buradan öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyorum“ dedi.

 

Sürpriz olarak gerçekleştirilen buluşmada Denizli Valisi Hasan Karahan, hayırsever Mehmet Ali Uyanık’a okul protokol imza törenleri ile okul açılışında çekilen fotoğraflarından oluşan albüm ile ailesinde bulunduğu çerçeveli fotoğrafını hediye etti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum