İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajında, öğretmenlere seslendi. "Çocuklarımız, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olmayı sizden öğrenmektedir. Ailesi dışında örnek aldığı ilk insan modeli sizlersiniz." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'un 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
24 Kasım 2019 - 08:25
Reklam


HABER MERKEZİ

Değerli Meslektaşlarım,

Hiçbir övgü veya sözün kıymetini izah edemeyeceği kutsal ve kadim bir mesleğin mensupları olarak, öğretmenlik mesleğinin onurunu toplumun her kesimine hatırlatma vesilesi olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne ulaşmış bulunuyoruz. Her zaman olduğu gibi bu gün de, bir kez daha, öğretmenlik mesleğinin mensubu olmanın kıvancını hep birlikte yaşıyoruz.

Başöğretmen Atatürk, öğretmenlerin Kurtuluş Savaşı´nda gösterdikleri gayret ve çalışmalarını hep övmüştür. Atatürk ülkenin geleceğinde öğretmenlere büyük görevler düştüğü inancındaydı. Bu nedenle büyük önderimiz "Milletleri kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir. “sözleriyle öğretmene verdiği önemi ve duyduğu saygıyı en güzel biçimde belirtmiştir.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Çocuklarımız, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olmayı sizden öğrenmektedir. Ailesi dışında örnek aldığı ilk insan modeli sizlersiniz. Onları, Atatürk ilke ve İnkılaplarına bağlı, ahlaki, insanı, manevi ve kültürel değerlerimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini, bayrağını seven ve daima yüceltmeye çalışan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getiren beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı kişileri yetiştiren eğitim hizmetlerinin temel taşları olan siz değerli öğretmenlerimize şükran borçluyuz. Görüyorsunuz, eğitimin temel unsuru hiç şüphe yok ki sizlersiniz. Çocuklarımızı ve gençlerimizi yarın ki güçlü Türkiye’nin büyükleri, yetkilileri ve sorumluları olarak yetiştirmek en önemli görevinizdir.

Bu sorumluluk ve görevinizi insan sevgisi ile meslek aşkı ve coşkusuyla, erdem ve bilginiz, inancınız ve cesaretinizle başarıya ulaştırabilirsiniz.

Bu anlamlı gün vesilesiyle bir kez daha belirtmek isterim ki her türlü sıkıntıya metanetle göğüs geren, güzide öğretmenlerimizi, hiçbir karanlık güç yolundan alıkoyamayacaktır. Mesleğine gönül vermiş, henüz yeni göreve başlamış öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü” nü kutlar, emekli olmuş arkadaşlarımıza ömür boyu sağlık, mutluluk ve esenlik dolu nice yıllar dilerim. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görevi başında şehit olan, ebediyete intikal etmiş, bütün öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anarken, teşkilatımız adına en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum