Reklam

LAFOT "ESİNTİ" FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Uzun süredir Denizli de faaliyet gösteren ve sergiler açan LAFOT ilk il dışı sergisini Muğla/Marmaris’te açtı.

LAFOT "ESİNTİ" FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

Uzun süredir Denizli de faaliyet gösteren ve sergiler açan LAFOT ilk il dışı sergisini Muğla/Marmaris’te açtı.

Reklam
LAFOT
12 Kasım 2018 - 13:08

26 Fotoğrafçının 70 eserinin yer aldığı sergi Marmaris Kültür ve  Sanatevi  Uğur Mumcu Sanat Galerisi'nde açıldı.

      

9 Kasım akşamı saat 17.30'da  Marmaris Belediye Başkanı adına Başkan yardımcıları, Sedat Kirt, İsmet Kamil Öner, Dursun Kaplan’ın açılışını yaptıkları sergi yoğun ilgi gördü.

      

     
Sergi hakkında LAFOT  adına Zeki Akakça kısa bir sunuş konuşması yaparak sergi açmaları konusunda yardımcı olan Marmaris belediyesine ve sergiye katılan 26 arkadaşına teşekkür ederek, Denizli den Marmaris'e bir “esinti” getirdik bunun devam etmesi ve başka  faaliyetlere önderlik etmesini diledi.  Sergide ter alan fotoğraflar hakkında ise ; Fotoğraflarımız Denizli kültürü ve doğal güzelliklerinin yanında  ülkemizin farklı yöreleri ile yurt dışından da örnekler  içermektedir. Hem kültür, hem sanat ve hemde yaşamdan örnekleri burada izletmeyi amaçlıyoruz umar ve bekleriz ki  bu başlangıç geleceğe açılan bir kapı olur dedi. 

      

      

Sergi açılışında Belediye başkanı adına konuşan Başkan yardımcısı Sedat KİRT; Marmaris Belediyesi olarak Denizli ve Denizlililerle güzel çalışmalar yaptıklarını, resmi kurumlar olarak gerçekleştiremediklerini kültür sanat alanında sivil kurum-kuruluş ve kişilerle  daha çok hayata geçirdiklerini belirtti. Önümüzdeki dönemde ise resmi kurumlarla daha farklı alanlarda daha farklı projelerle birlikteliği sürdürmek istediklerini dile getirdi. LAFOT’un fotoğraf sergisi ile bir çok sanatseverin bir araya gelmiş olması bu alanda güzellikler yaşayacağımızın belirtisidir. Bu köprüyü kuran Denizlili dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Kısa süre sonra Marmarisli fotoğrafçıların da Denizli de bir sergi açmaları için destek ve katkı vereceğiz ve böylelikle komşuluk ilişkilerimiz güçlenerek sürecek" dedi.

       

Sergi açılışı esnasında Marmaris Belediye Başkanı adına  LAFOT sorumlusu Zeki AKAKÇA’ya  “Teşekkür Belgesi”  verildi. Sergi 15 Kasım 2018 Perşembe gününe kadar açık kalacak. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum