MERYEM TAN'A MİLLİ DAVET

Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımının başarılı sporcusu Meryem Tan bir kez daha milli takımdan davet aldı. Meryem Tan, Taylan’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası’na hazırlanan U 25 Bayan Milli Takımı’nın Yalova’daki kampında yer alacak.

MERYEM TAN'A MİLLİ DAVET
02 Mart 2019 - 13:19


Pamukkale Belediyesi’nin 2015 yılında kurulan Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nde forma giyen Meryem Tan bir kez daha milli takım daveti aldı. Spora Pamukkale Belediyespor’da başlayan başarılı basketbolcu, defalarca milli takımda görev yaptı. 2018-2019 sezonunda başarılı sonuçlarla dikkat çeken Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nda forma giyen Meryem Tan, bu kez de U25 Bayan Milli Takımı’ndan çağrı aldı.


Türkiye’nin 25 Yaş Altı Kadınlar Tekerlekli Sandalye Basketbol Milli Takımı, 23-28 Mayıs tarihleri arasında Tayland'da yapılacak Dünya Şampiyonası'nda mücadele edecek. IWBF U25 Kadınlar Tekerlekli Sandalye Basketbol Dünya Şampiyonası'nda Türkiye, A Grubu'nda Avustralya, Almanya, ABD ile karşılaşacak.

B Grubu'nda ise Japonya, Büyük Britanya, Tayland ve Güney Afrika yer alacak. Ay-yıldızlı takım, Yalova Merkez Spor Salonu'ndaki çalışmalarını Baş Antrenör Murat Saltan yönetiminde 3-10 Mart tarihleri arasında gerçekleştirecek. Meryem Tan, geçtiğimiz yıl İtalya’nın Udine şehrinde yapılan Tekerlekli Sandalye B Division Avrupa Şampiyonası’nda da boy göstermişti.

“GURUR DUYUYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Pamukkale Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nda yer alan Meryem Tan’ın milli takımda Pamukkale ve Denizli’yi başarıyla temsil ettiğini söyledi. “Meryem Pamukkale Belediyespor sayesinde kendini geliştirdi” diyen Başkan Gürlesin, “Bizim bu takımı kurmamızın amacı engelli gençlerimizin spor sayesinde kendilerini daha iyi bir şekilde ifade edebilmeleri idi. Meryem Tan, takım sayesinde kısa sürede milli takıma kadar yükselmeyi başardı. Geçtiğimiz yıllarda ay-yıldızlı forma ile hem Pamukkale’yi hem Denizli’yi hem de Türkiye’yi başarıyla temsil etmişti. Meryem Tan bir kez daha milli takımdan davet aldı. Kendisine başarılar diliyorum. Biz de engelli sporcularımızın gösterdiği bu başarılardan dolayı gururlanıyoruz” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum