Reklam

MHP'DEN AKP'YE DENİZLİ JESTİ

MHP Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Leman Kalkan, adaylıktan çekildi

MHP'DEN AKP'YE DENİZLİ JESTİ

MHP Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Leman Kalkan, adaylıktan çekildi

MHP'DEN AKP'YE DENİZLİ JESTİ
06 Aralık 2018 - 13:27

Yaklaşık 3 hafta Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylığı açıklanan Ebru Leman Kalkan adaylığını geri çekti.
Leman Kalkan’ın adaylığının MHP Genel Merkezi tarafından geri çekildiği bilgisi ulaştı.  31 Mart Yerel seçimlerinde Ak Parti ve MHP arasında yapılacak ittifak nedeniyle Leman Kalkan’ın adaylığının geri çekildiği bilgisine ulaşıldı.
Habertürk'ten Saliha Çolak'ın haberine göre ittifak masasında jestler netleşiyor. Bu konuda ilk işaret MHP'den geldi. Daha önce açıklanan 100 aday arasından Denizli ve Erzurum çıkarıldı. O isimler Denizli'de adaylığı ilan edilen Ebru Leman Kalkan ve Erzurum'da adaylığı ilan edilen Serdar Sevimli'ydi. Şimdilik açıklanan 100 isimden 98'i listede kaldı.
5 KENTTE AK PARTİ'DEN MHP'YE DESTEK
AK Parti ile MHP arasında yapılan ortak çalışma çerçevesinde, listeler resmen kesinleşene kadar değişiklik olabileceği de kulislerde konuşulanlar arasında. MHP Adana, Mersin, Manisa, Osmaniye ve Isparta'da adaylarını ilan etmişti. Yerelde ittifak çerçevesinde AK Parti'nin bu illerde MHP'ye jest yapması ve MHP adaylarını desteklemesi bekleniyor.
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
https://www.denizlimuhabir.com/admin/index.php?tumeva=clearcache&p=settings&token=56155ba883792c6faa36b30db98512c7&clear=general