Milli Eğitim Müdürü Oğuz'dan YKS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz 2019 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı Mesajı yayımladı.Oğuz, “Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında elinizden gelen gayreti göstererek başarılı olacağınıza inanıyorum. Değerli öğrencilerimiz emeklerinizin zayi olmaması ve üzücü durumlarla karşılaşmamak için sınav kılavuzunda yer alan hususlara dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Sınavda hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Oğuz'dan YKS Mesajı
14 Haziran 2019 - 10:36
Reklam

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, YKS öncesi yayımladığı mesajında öğretmen, veli ve öğrencilere ayrı ayrı seslenerek iyi dileklerini paylaştı. Oğuz mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve veliler; öğrencilerimizin kariyer gelişimi açısından önemli bir basamak olan Yüksek Öğretim Kurumları sınavı hafta sonu yapılacak. Sınavın yaklaşmasıyla birlikte yoğun bir tempoyla ortaöğretim kademesini tamamlayan ve daha önceki yıllarda sınava girdiği halde istediği hedefe ulaşamayan öğrencilerimizi ve velilerini bir heyecan sardı.

Kıymetli meslektaşlarım; teknolojinin hızla geliştiği bir dönemde sadece bilgiyi öğrenen değil aynı zamanda yeni bilgiler üreten bireylere ihtiyaç duymaktayız. Böyle bireyleri yetiştirmek ise eğitim sürecinin bir döneminde değil, okul öncesi eğitimden başlayarak tüm kademelerde nitelikli eğitim vermekle mümkün olmaktadır. Bilginin yenilenme hızının günlerle hatta saatlerle ifade edildiği günümüzde insan yetiştirme görevini almış olmanız omzunuza önemli ve zor bir sorumluluk yüklemektedir. Sizlerin gayret ve özverili çalışmalarıyla öğrencilerimizi okul öncesi dönemden başlayarak ortaöğretim kademesi son sınıfına kadar Yüksek Öğretim’e en iyi şekilde hazırladığımız düşüncesiyle öğrencilerimizi Yüksek Öğretim Kurumları sınavından sonra daha iyi yerlerde göreceğimize inanıyorum.

Saygıdeğer velilerimiz; doğduğu andan itibaren eğitim hayatı boyunca ve zor zamanlarında öğrencilerimizin yanlarında olarak onların bugünlere gelmesine büyük katkıda bulundunuz. Artık çocuğunuz lise mezunu ve hedeflerine ulaşmak için önemli bir yol ayrımından geçiyor. Bugüne kadar verdiğiniz desteği bu yol ayrımında da vereceğinize inanıyorum. Desteğinizin devam etmesi öğrencilerimizin sınav öncesi ve esnasında kaygı düzeylerini kontrol etmelerine yardımcı olacağı gibi sınavdaki performanslarına da olumlu yansıyacaktır.

Değerli öğrencilerimiz; yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında elinizden gelen gayreti göstererek başarılı olacağınıza inanıyorum. Değerli öğrencilerimiz emeklerinizin zayi olmaması ve üzücü durumlarla karşılaşmamak için sınav kılavuzunda yer alan hususlara dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Sınav gününden önce sınava gireceğiniz sınav salonunu ziyaret etmeniz ve sınav günü nava gireceğiniz binanınkapısında sınav saatinden en az 1saatöncehazırbulunmanız faydanıza olacaktır.

Bu vesile ile İlimizde 15 Haziran 2019 Cumartesi günü Temel Yeterlilik Testi (TYT)’ne girecek olan 26.651 öğrencimizin, 16 Haziran 2019 Pazar günü sabah oturumu olan AYT’ne girecek olan 22.457 öğrencimizin ile öğleden sonra YDT’ne girecek olan 1.969 öğrencimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin emeklerinin karşılıklarını alabilmeleri temennisiyle yapılacak olan sınavda başarılar dilerim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum