Müftü, genelgeyle camiye asılan bayrağı indirtti mi?

Tavas Müftüsü, 29 Ekim günü, genelgeyle camiye asılan bayrağı indirtti mi?

Reklam
Müftü, genelgeyle camiye asılan bayrağı indirtti mi?
05 Kasım 2019 - 14:49
Reklam

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde tüm resmi kurumlara  bayrak asma talimatı verildi. Bayrak asma tebliğinde camiler de yer alıyordu.  29 Ekim günü Tavas Aliağa camiine gelen Müftü Hanisi Özden’in cami girişindeki camda asılı Türk Bayrağını, cami görevlisinden indirmesini istediği iddia edildi.

29 Ekim’de  Bayrak asılması genelgesi  kapsamında camiye asılan Türk  Bayrağını ilçe Müftüsünün indirtmesine bir anlam veremediğini belirten cami cemaati, Bayrak indirtmenin genelgeye karşı gelmek olduğunu belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan herkes Türk Bayrağının gölgesinde kendisini güvende hisseder. Müftü bey’in bayrağı cami camından indirtmesi biz cemaati üzdü. Müftü Türk Bayrağını camiden neden kaldırttı. Onu merak ediyoruz.” diye konuştular.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ali Altınkanat
  3 ay önce
  Ne aciklamasi ne konusması olacak!!!! Kurtuluş Savaşi'nda memleketine Yunan eli değmesin diye çırpınan savunan EFE ler diyarindaki cami cemaatinden ve haklktan sehitlerimizin al kaniyla oluşan bayrağa tepki gelince geri adım attı ... başka aciklaması olamaz
 • Bilgi Sağdıç
  3 ay önce
  O camiinin cemaati kaldıri*** bayrağın yerine yeni bayrak asamadılar ise onlarda o müftü kadar sucludurlar.Müftü kaldırtmış biz ne yapalım diyemezler,sız***amazlar.Tekrardan başka bayrak bulup takacaksın bu bir.Müftüyede olaya şahit o***lar müftü zühtü demeden ağzının payını vermeliydiler.O vatandaşın işini yapmak için atanmış bir memurdur.Gerisi fasa fisodur.