Reklamı Geç

Necmi Özdemir PAÜ'den Emekliye Ayrıldı

Pamukkale Üniversitesi öğretim üyesi Necmi Özdemir emekliye ayrıldı. 1993 yılından beri PAÜ’nün çeşitli kademelerinde görev yapan, binlerce öğrenci yetiştiren Necmi Özdemir, Şubat ayı sonu itibariyle emekliye ayrılıyor.

Necmi Özdemir PAÜ'den Emekliye Ayrıldı
24 Şubat 2021 - 12:15
Pamukkale Üniversitesi’nin emektarlarından, çeşitli kademelerinde görev yapan ve sonunda PAÜ meslek yüksek okulu bünyesinde öğretim görevlisi iken emekliye ayrılan Necmi Özdemir, PAÜ bünyesinde binlerce öğrenci yetiştiren bir eğitimci olarak, Şubat ayı sonu itibariyle emekliye ayrıldı.


Eğitim camiasının emektarlarından olan Necmi Özdemir, Ticaret Lisesi bünyesinde görev yaparken, 1993 Yılında Mühendislik Fakültesinde Fakülte Sekreteri olarak başladı. Denizli Meslek Yüksekokulu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fakülte Sekreteri olarak sürdürdü. Derslere girdi. 1996 yılında kendi isteği ile; Öğretim Görevliliğine geçerek Çivril Meslek Yüksekokulunun ilk hocaları arasına girdi. Çivril, Honaz, Çal, Bozkurt, Denizli Meslek Yüksekokullarında Derslere girdi, Danışmanlıklar, Komisyon ve Bölüm Başkanlıkları yaptı. Ardından PAÜ Denizli Sosyal Bilimler MYO ve Denizli Sağlık Hizmetleri MYO‘ da derslere giriyordu.


ÖĞRETİM GÖREVLİSİ NECMİ ÖZDEMİR’İN ÖZGEÇMİŞİ
“06.01.1956 tarihinde Denizli İlinin - Çivril İlçesi - Bozdağ köyünde doğdu. İlk Öğrenimini Çivril 30 Ağustos İlkokulu ve Bozdağ İlkokulunda tamamladı. Ortaokula Çivril Ortaokulunda başladı. Afyon iline bağlı Evciler Ortaokulu ilk mezunları arasında girdi. Lise Öğrenimine Isparta Ticaret Lisesi’nde başlayıp, Denizli Ticaret Lisesinde 1975/1976 öğretim yılında tamamladı. Aynı yıl Üniversite Sınavlarına katılarak; Ankara Gazi Üniversitesi- Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesini kazanarak Üniversite öğrenimine başladı.


1982 Eğitim Öğretim yılında Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi‘nin İşletme Muhasebe bölümünden mezun oldu. İş hayatına 1960’lı yılların başında; Babasının Bakkal dükkânında, Kahvesinde, Manifaturasında ve Marketinde Çalıştı. Koyunlarla kuzularla uğraştı. Tarlada ekin biçti. Harman kaldırdı, saman çekti. Kozak kırdı. Bostan bekledi. Afyon ve Pamuk çapaladı. Tuvalet çukuru kazdı. İnşaatlarda Harç çekti.


Denizli Ticaret Lisende öğrenci iken okul kantinini çalıştırdı. Muhasebe bürosunda çalıştı. 1974 yılında Er-Bakırda döküm işçisiydi. Aynı yıl Denizli Belediyesine girdi, kazma kürek işçisiydi. İki yerden de sigortalıydı. Kapı numaraları çaktı. Tuvaletlere ilaç sıktı. Evlere su bağladı. Garsonluk yaptı. Dokumacılar Pazarının inşaatında çalıştı.


Odun ve kömür sattı. Fen işleri Müdürlüğünde daktilo olarak başladığı görevine; Müdürlüğün ödeme ve yazışmalarını, dosyalama ve arşivini tuttu. Mezbahada, soğuk havada, Otobüs Atölyeler, Hesap, İmar, Tanzim satış, Yazı İşleri Müdürlüklerinde, Geçici işçi olarak başladığı görevine, Kadrolu işçi ve Memur olarak devam etti. 1980-1983 yılları arasında Pamukkale’deki Belediyeye ait Bel-Tes Dinlenme tesislerinin idarecisiydi.


Yüzme havuzları, çay bahçeleri, piknik alanları, parklar, Bungalovlar, barlar, düğün salonları, Restoranlar, Özel aile havuzları, Motel bölümleri, yiyecek içecek büfeleri vb.den oluşan dinlenme tesisleri ona bağlıydı. 1983 yılında İstanbul Tuzla Piyade Okulunda Yedek Subay öğrenci olarak başladığı Askerlik görevine; Takım ve Bölük Komutanı olarak Asteğmen ve Teğmen rütbesi ile subay olarak tamamladı. 1985 yılında Denizli Belediyesindeki görevine tekrar döndü.
1986 -1987 Öğretim Yılında Bursa Muradiye Ticaret Lisesi ve Bursa Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğretmeni olarak başladığı görevini 1988 -1989 Öğretim yılına kadar sürdürdü. 1989 Ocak ayında Mezun olduğu okula yani Denizli Ticaret Lisesine bu kez öğretmen olarak döndü. Denizli Anafartalar Lisesinde derslere girdi. 1990-1993 Yılları arasında Denizli Ticaret Meslek Lisesi ve Denizli Anadolu Ticaret Meslek Liselerinde Öğretmen ve Müdür Yardımcısı olarak kendi öğretmenleriyle çalıştı.


1992 yılında kurulan ve 1993 Yılında Rektör ataması yapılan Pamukkale Üniversitesinden gelen bir teklifi değerlendirerek; 1993 Yılında Mühendislik Fakültesinde Fakülte Sekreteri olarak başladı.


Denizli Meslek Yüksekokulu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fakülte Sekreteri olarak sürdürdü. Derslere girdi. 1996 yılında kendi isteği ile; Öğretim Görevliliğine geçerek Çivril Meslek Yüksekokulunun ilk hocaları arasına girdi.


Çivril, Honaz, Çal, Bozkurt, Denizli Meslek Yüksekokullarında Derslere girdi, Danışmanlıklar, Komisyon ve Bölüm Başkanlıkları yaptı. Halen Pamukkale Üniversite Denizli Sosyal Bilimler MYO ve Denizli Sağlık Hizmetleri MYO ‘ da derslere girmektedir. Prof.Dr.Nebi Özdemir’in kardeşi ,Özdenin eşi ve Dr. Caner Özdemir’in babasıdır.”
Necmi Özdemir Hocamıza bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum