Oğuz'dan Yıl Sonu Mesajı

Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz 2018-2019 Eğitim - Öğretim yılının tamamlanması dolayısıyla mesaj yayımladı. Oğuz,” 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla hedeflerimize bir adım daha yaklaşarak tamamladık. Yoğun geçen bir yılın ardından öğrencilerimiz hak ettikleri tatilde dinlenip, varsa eksikliklerini tamamlayıp, önümüzdeki eğitim öğretim yılına hazırlanacaklar."dedi.

Oğuz'dan Yıl Sonu Mesajı
14 Haziran 2019 - 14:25
Reklam


Öğretmen ,veli ve öğrencilere ayrı ayrı seslenen Oğuz, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında bin 120 okul/kurum, 14 bin 458 öğretmenimiz, 189 bin 541 öğrenci ile eğitim dönemini başarıyla bitirdiklerini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Oğuz, mesajında şöyle seslendi:

“Değerli öğretmen arkadaşlarım;

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk' ün ifade ettiği gibi "Eğitimde feda edilecek hiçbir fert yoktur ve her öğrenci özeldir" düşüncesi ile çıktığımız bu yolda sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi devam ettireceğinize yürekten inanıyorum. Sizlerde her türlü fedakârlığı ve özveriyi ortaya koyarak kutsal bir görev ifa ediyorsunuz. Pırıl pırıl yetişen bu yeni nesil, sizin emeğiniz, sizin alın terinizdir. Fedakârca yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyor, emeklerinizden dolayı teşekkür ediyor, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir tatil diliyorum.

Kıymetli Veliler;

Eğitimin temel taşlarından biri olduğunuzu unutmayınız. Öğrencilerimize verilen karnelerin bir eğitim öğretim yılının değerlendirmesi olduğunu unutmayınız. Öğrencilerimizin gelişimlerini devam ettirebilmeleri için onları destekleyiniz. Sizlerin yol gösterici ve ufuk açıcı olmanız çocuklarımızı hedeflerine daha da yaklaştıracaktır. Çocuklarımızın başarılarına ortak olduğumuz gibi varsa bir başarısızlıkları onlara da ortak olmalıyız. Yapıcı ve özgüven arttırıcı bir tutumla onları desteklemek başarılarını arttıracağı gibi güçlüklerle mücadele edebilmelerine de katkı sağlayacaktır.

Sevgili öğrenciler;

Gelişim; sadece eğitim öğretim süresince veya sadece okulların açık olduğu dönemlerde değil hayatımızın tümünde devam eder. Bu bilinçle hareket ettiğiniz sürece üstesinden gelemeyeceğiniz güçlük yoktur. Vatanını milletini seven; yerli, milli ve manevi değerlerine bağlı; ailesine, ülkesine ve milletine faydalı bireyler olarak, yine ülkesi ve milleti için tüm dünya ile yarışabilecek donanıma sahip olmalısınız. Geleceği parlak, özgüveni yüksek öncü kuşaklar olmak için çok çalışmalısınız. Şanlı geçmişimizi çok iyi bilmeli ve çok daha iyi bir gelecek inşa etmenin çabası içerisinde olmalısınız. Eğitim öğretim yılı sonunda aldığınız karneler sizlerin bir yıllık çalışmalarınızın değerlendirmelerini içermektedir. İnanıyorum ki olumlu yönlerinizle beraber eksiklerinizi de görüp önümüzdeki yıl daha düzenli, daha verimli çalışarak arzu ettiğiniz seviyelere ulaşacaksınız. Tatilinizi en iyi ve en verimli şekilde değerlendirmenizi temenni ediyorum.

Tüm okul müdürlerimize, çok değerli öğretmenlerimize, anne-babalara, okul aile birliği yönetici ve üyelerine, eğitime gönül veren tüm paydaşlarımıza Denizli'nin eğitimde yükselen ivmesine verdikleri özverili katkıdan dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum