PÜMDER'DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ ÇORBA

Kısa adı PÜMDER olan Pamukkale Üniversitesi Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Üniversite öğrencilerine ücretsiz çorba ikramına başladı. Özellikle üniversite öğrencilerinin daha ilk günden yoğun ilgisiyle karşılanan sıcak çorba ikramı soğuk havada içenlerin yüzünü güldürürken içini de ısıttı.

PÜMDER'DEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ ÇORBA
26 Şubat 2020 - 09:14
Reklam

Çorba ikramını ilk etapta günlük 100-150 öğrenci olarak ve haftanın belirli günlerinde yapmayı planlayan PÜMDER, ilerleyen günlerde talebe göre sayıyı daha da arttırmayı hedefliyor. Soğuk kış günlerinde öğrencilere ücretsiz sıcak çorba ikramı Denizli Kredi Yurtlar Kurumu yakınlarındaki Fiocco kafe bahçesinden yapılacak ve öğrenciler saat 16:30’da başlayacak çorba ikramından yararlanabilecektir.

PÜMDER Yönetim Kurulu Başkanı Önder KOMPAS, Derneğin, yalnızca kendi mensuplarına dönük yardımlaşma ve dayanışma faaliyetleri ile sınırlı kalmayacağını, başlatılan çorba ikramı ile benzeri sosyal sorumluluk çalışmalarına da imza atarak, yardımlaşma ve dayanışma misyonunu toplumun daha geniş kesimlerine yayacaklarını kaydetti.KOMPAS, bu ve benzeri sosyal projelere katkıda bulunmak isteyen yardımseverlerin Derneklerine başvurarak, imkânları ölçüsünde faaliyetlerine destek olabileceklerini belirterek, kısa bir süre sonra başka bir müjdeyi de kamuoyu ile paylaşacaklarını ve PÜMDER’i hem üyelerinin hem de kamuoyunun mutlaka takip etmesini istedi. haber merkezi


YORUMLAR

  • 0 Yorum