Sağlık Bakanı Koca'dan Denizli şehir hastanesi açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Denizli'de yapılması planlanan şehir hastanesi için ihale tarihi verdi.

Sağlık Bakanı Koca'dan Denizli şehir hastanesi açıklaması
19 Kasım 2020 - 18:06 - Güncelleme: 19 Kasım 2020 - 18:25
Reklam

Denizli'de yapılması planlanan ve ihale sürecine ilişkin açıklamada bulunan Fahrettin Koca, Denizli dahil 3 ilde yapılması planlanan şehir hastanelerine ilişkin açıklamada bulundu.

Yaptığı açıklamada özel bir alanda uzmanlaşacak şehir hastanelerinin “bir hastane” olarak düşünülmemesi gerektiğinin altını çizdi. Koca, alanında özelleşen ve birçok hastanenin bir arada sağlık dağıttığı hastane şehirleri olduğunu söyledi.

Koca, "Şehir hastanelerine hasta garantisi verildiği iddiaları doğruyu yansıtmamaktadır. Acil hizmetler, poliklinik hizmetleri, yatan hasta ve ameliyat sayısında herhangi bir garanti söz konusu değildir.

Yatak doluluk oranıyla ilgili de herhangi bir garanti söz konusu değildir. Bir kullanım bedeli var, hizmet bedeli var. Bu hizmet bedelleri 25 yıllık değil. 5 yıllığına veriliyor. Önümüzde Yozgat, Mersin, Denizli gibi 1 yıl sonra ihaleleri serbest olarak yapılabilecek şehir hastanelerimiz olacak." ifadelerini kullandı.

Haberi çalacak arkadaşlar lütfen müsaade alınız

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ramazan Çelik
    1 hafta önce
    TÜRKİYE MİLLİ MİSAKİ SINIRLARI İÇERİSİNDE BULUNAN HASTANELERİN TAMAMI KİMİNDİR...? BU HASTANELERDE UYGULANAN İLAÇ FİRMALARI KİME AİTTİR..? SAYGILARIMLA....