Reklam

SÜRÜCÜLERE HAVADAN DENETİM

Denizli'de, emniyet ekiplerinin havadan drone destekli trafik uygulamasında, kurallara uymayan 16 sürücüye toplam 2 bin 490 lira para cezası kesildi.

SÜRÜCÜLERE HAVADAN DENETİM

Denizli'de, emniyet ekiplerinin havadan drone destekli trafik uygulamasında, kurallara uymayan 16 sürücüye toplam 2 bin 490 lira para cezası kesildi.

Reklam
SÜRÜCÜLERE HAVADAN DENETİM
07 Şubat 2019 - 19:11

(AA)-İl Emniyet Müdürlüğü Şehir İçi Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Acıpayam yolunda drone destekli trafik denetimi yaptı. Trafik akışının yoğun olduğu noktalardan Fevzi Çakmak Bulvarı'nda drone uçuran emniyet ekipleri, telefonla konuşan ve emniyet kemeri takmayan sürücüleri tespit etti.

         

Trafik kurallarını ihlal eden sürücüler, Pamukkale Üniversitesi Kavşağı'nda oluşturulan kontrol noktasında durdurularak haklarında işlem yapıldı.

        
Ekipler, denetim kapsamında emniyet kemeri takmayan 10 sürücüye 108'er lira, seyir halinde cep telefonuyla konuşan 6 kişiye ise 235'er lira para cezası kesti.

         

Trafikten Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Han, yaptıkları denetimlerle trafikte yaşanan olumsuzlukların önüne geçmeye çalıştıklarını bildirdi.

          

Denetimleri daha etkin yürütme adına uygun yerlerde drone da kullandıklarına işaret eden Han, şunları söyledi:"Trafik kazalarını en aza indirmek için denetimlerimize kararlılıkla devam ediyoruz. Drone ile özellikle emniyet kemeri ve telefon kullanımı konusundaki ihlalleri tespit ediyoruz. Bu denetimlerimiz yıl boyunca devam edecek. Şehir içinde drone uçuşuna müsait olan alanlarda drone ile denetimlerimiz olacak. Bununla birlikte sivil görevlilerimiz de drone olmadığı yerlerde denetimler yapıyor. Bu görevlilerimiz, çeşitli kavşaklarda, caddelerde görev alıyor ve trafik kurallarına uymayan sürücüleri tespit edip ihbar ediyor."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mustafa Koyuncu
    6 ay önce
    Sayın meslektaşım ne yaparsanız yapın, Trafiğin Türkiye'de düzelmesinin uygu***masının tek cözüm yolu. Adaleti uygulayayıp insan ayırımı yapmadan hata yapana en ağır cezayı kesmektir. Hata yapan üst düzey bürokratlara partililere ceza kesebiliyorsan trafik düzelir. Yoksa hayattta düzelmez!!! Fotoğrafa iyi bakın Drom kontrol ediyor Üclü tek yön gidiş yolunda Kücük kamyonun yönü ters yönde duruyor İmkanı yok Avrupada bu kamyon ters yönde durmaz seyretmez. Önemli bir konu daha her kamu görevlisinde ve normal vatandaşlarda CAKA VAR. Herkez geçiş üstünlüğüne sahip düzeltirseniz düzeltin bakalım hayırlı işler. Denizli'ye selamlar Mustafa Koyuncu Avrupa Basın Yayın Mensubu.