Tüm Dişlerini Kaybetmişti Şimdi ise...

Geçtiğimiz dönemlerde gündeme gelen  Denizlili Sunay Öztürk(41) Beyaz diş hayaliyle gittiği Antalya'da 32 dişinden olmuştu. Talihsiz kadının başına bu sefer daha kötü bir olay geldi.

Tüm Dişlerini Kaybetmişti Şimdi ise...
14 Kasım 2019 - 15:11 - Güncelleme: 14 Kasım 2019 - 15:25
Reklam
Reklam

Antalya’da yaşayan ve Denizlili olan Öztürk, beyaz diş hayaliyle operasyona girip çenesindeki ağrıları yüzünden 32 dişini çektirmek zorunda kalan ve ‘delirten hastalık’ olarak bilinen 'trigeminal nevralji' teşhisiyle sinirleri kesildi
 
 Sunay Öztürk, yaklaşık 18 aydır gördüğü tedavinin ardından kullandığı ilaçların kendisinde unutkanlık yapmaya başladığını belirtti. 41 yaşındaki Öztürk, “Akrabalarımın adını, beni bu hale sokan dişçiyi dahi unuttum. Her şeyi unutuyorum ama çektiğim ağrıları unutamıyorum. Sersem gibi oldum” ifadelerini kullandı.
Denizlili Sunay Öztürk (41), yaklaşık 2 yıl önce önce dişlerini beyazlatmak istemiş,  20 dişi kaplama için kesildi. Ancak bu sırada dayanılmaz ağrılar başladı. İlaçlara rağmen ağrıları dinmedi. Acıdan kurtulmak için 1.5 ayda 32 dişini birden çektirdi. Buna rağmen ağrıları kesilmedi.

Denizlili Öztürk, beyin ve sinir cerrahına gitti. ‘Delirten hastalık’ diye tabir edilen ‘trigeminal nevralji’ hastalığına yakalandığını öğrendi. Ameliyatla ağrı bulunan bölgelerdeki sinirleri kesildi. Ancak iyileşemeyen Öztürk’ün imdadına Sağlık Bakanlığı yetişti.

2 Sene Sonra Ayna Karşısına Geçmişti
Yaklaşık 1.5 yıl önce Ankara Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi’ne yatırılan Denizlili Öztürk, tedaviye olumlu yanıt verdi. Ağrıları dinmeye başlayan Denizlili kadın 2 yıl aradan sonra gerçek dişleriyle olmasa da protez dişlerle tekrar aynanın karşısına geçerek mutluluk yaşamıştı.

Protez dişleri, sinirlerin kesildiği bölgedeki ağrılar yüzünden kullanamadığını belirten Denizlili 41 Yaşındaki kadın Sunay Öztürk, buna karşın ağrılarında hafifleme olduğu ve tekrar ağzının eski görüntüsüne kavuştuğunu söyleyip ilk kez güldü.

"Ne varsa unutmaya başladım"
 
Ankara Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi kontrolünde taburcu olan Sunay Öztürk, memleketi Denizli'ye geldi.  Verilen yüksek dozdaki ağrı kesicileri kullanarak şiddetli ağrılarla baş etmeye çalışan Öztürk, ağrılarının hafiflese de, ilacın etkisinin gitmesiyle birlikte tekrar şiddetlendiğini dile getirdi.


Kullandığı ilaçlar sonrası kendisinde aşırı unutkanlık başladığını ifade eden Öztürk, “Bu ilaçlara başladıktan sonra ne varsa unutmaya başladım. Bugün ilaç içtiğimi unutmuşum, üst üste iki kere içmişim. İçtiğim ilacı unutuyorum artık. Çarpı koymaya başladım. Eskiye dönük ne varsa unutuyorum. Kızıma ‘okuldan direk eve gel' deyip, kapıyı kilitleyerek pazara gitmişim.Ona söylediklerimi de unutmuşum. Akrabalarımın adını, beni bu hale sokan dişçiyi dahi unuttum. Sersem gibi oldum. Her şeyi unutuyorum ama ağrıyı unutamıyorum” şeklinde konuştu. 


Mevcuttaki verilen takma dişleri yemek yerken kullanamadığını dile getiren Denizlili Sunay Öztürk, yemek yerken sıkıntı yaşadığını söyledi. Öztürk, bu durum sonrası Ankara'daki doktoruyla görüştüğünü ve bir hafta sonra tekrar Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesi giderek kontrole gireceğini belirtti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum