Tüm Şehitlerimizi Saygıyla, Rahmetle ve Minnetle Yad Ediyoruz

AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer 29 Ekim kutlama mesajı yayınladı.

Tüm Şehitlerimizi Saygıyla, Rahmetle ve Minnetle Yad Ediyoruz
28 Ekim 2019 - 12:20
Reklam
Reklam


HABER MERKEZİ

Başkan Başer, mesajında; “29 Ekim 1923’te ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümü coşkusunu, millet olarak hep birlikte paylaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 96 yıllık tarihi, milletimizin en zor şartlarda nasıl yeniden ayağa kalkabileceğini gösteren, dosta güven düşmana korku veren adeta bir diriliş dönemidir. 600 yıllık bir cihan devletinin ardından yükselen genç Cumhuriyetimizi, ‘muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma’ mücadelesini, ilk günkü heyecanla, azimle ve kararlılıkla sürdürüyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti sadece kendi vatandaşlarının değil, aynı zamanda bölgemizdeki ve dünyadaki tüm mağdurların, mazlumların, soydaş ve kardeş toplumların da umut kaynağıdır.

Birliğimize ve beraberliğimize yönelik saldırıların gerisinde, Cumhuriyetimizin işte bu seviyeye ulaşmış olmasından duyulan rahatsızlık vardır. 1919’da çok zor şartlarda başlattığımız Kurtuluş Savaşımızı, 1923’te nasıl yeni devletimizin kuruluşunu ilan ederek taçlandırdıysak, bugün karşılaştığımız sıkıntıları da, 2023 hedeflerimize ulaşarak geride bırakacağız.

Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyete sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek, gerektiğinde fedakârlıkta bulunmak, hepimizin müşterek vazifesidir. Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 96. yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Vatanımızın Bağımsızlığı ve Bütünlüğü Uğruna Canlarını Veren Tüm Şehitlerimizi Saygıyla, Rahmetle ve Minnetle Yad Ediyoruz. İfadelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum