TÜMSİAD, İZMİR 6.TİCARET FUARINA KATILDI

TÜMSİAD İzmir 6.Ticaret ve İş Geliştirme Bölgesel Fuarı 13 ilden 100’ e yakın katılımcı firma ve ziyaretçiler ile Bayraklı Tepekule Kongre Merkezi’ nde gerçekleşti.

Reklam
TÜMSİAD, İZMİR 6.TİCARET FUARINA KATILDI
07 Haziran 2016 - 16:42
Reklam

Fuara TÜMSİAD 2. Bölge Başkanı Mehmet Ceylan, TÜMSİAD Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kaygısız, TÜMSİAD Genel Sekreteri Dr. Osman Kurtkan Kapıcıoğlu’nun yanı sıra İzmir Vali Yardımcısı Erol Türkmen, Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla ilişkiler Başkan Yardımcısı 24.Dönem Milletvekili Rıfat Sait, KOSGEB İzmir Kuzey Hizmet Merkezi Müdürü Özgür Armaneri, Semarkand Vakfı 4.Merkez Sorumlusu Ahmet Sönmez, Beşir Derneği Bölge Sorumlusu Osman Ayaz çeşitli stk yetkilileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kahvaltı ile başlayan fuar programı açılış konuşmaları ile devam etti.

Sn. Erkan Çoruk konuşmalarında; Fuarın KOBİ’leri ve farklı illerden gelen işadamlarını bir araya getirerek işbirliklerin sağlanmasıyla önemli fırsatlar sunduğunu belirterek, “Bu fuarlarla çok daha fazla ivme kazanarak katma değer oluşturacağımıza inanıyorum. İzmir şubemiz, 550 üyesi 29 teşkilatlanmasıyla üyelerimize hizmet verme gayreti verme içerisinde üretim gerçekleştirme, istihdam sağlam,ekonomik ve sosyal hayata katkı sağlama, bunu farkındalık ve insani boyut içerisinde gerçekleştirme gayretindeyiz. İzmirimiz bir fuar kenti. Bu tarz fuarlarla daha aktif şekilde ticari hayatta yer almasını arzuluyoruz. Öte yandan terör olaylarının son bulacağına inanıyoruz. Bu olayların iktisadi anlamda da psikolojik etkileri fazladır. Ama bizler azim ve kararlılıkla bunları atlatıp Türkiye’nin uluslararası arenadaki yerine çok daha kısa sürede ulaşacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Sn. Erol Türkmen konuşmalarında; Ülkenin ekonomik kalkınması, işsizliğin azaltılmasının ortak hedef olduğunu belirterek, bu tür fuarlarla ihracatın artırılması ve yeni alanlar bulunmasının herkesin görevi olduğunu ifade etti.

Sn. Mehmet Ceylan konuşmalarında; TÜMSİAD olarak amaçlarının azim ve kararlılıkla insanlığa hizmet ve işadamlarının hak ettiği noktaya gelebilmesi için çalışmalar yapmak olduğunu belirterek, “TÜMSİAD’ın çalışmaları içerisinde yurtdışı gezileri, fuarlar, ticaret platformları, eğitimler, seminerler, paneller var. Başlangıçta çok az sayıda stantlarımız vardı, ziyaretçilerimiz azdı ama artık hem stant hem ziyaretçi olarak güzel bir katılım var. Bir öncekilere göre yüzde 50’lik artış olduğunu söyleyebiliriz” dedi. Özellikle fuar alışkanlığı kazandırabilmek, üyelerimizin marka değerlerini artırabilmesi, pazarlamalarına katkıda bulunabilmek, kurumsal ve yönetimsel bir çok anlamda önünü açabilecek bir çalışma olarak görüyoruz. Burada sadece İzmir değil bölge şubelerimiz de var. Aydın, Uşak, Antalya, Aksaray, Konya, Manisa, Isparta, Niğde, Karaman, Denizli, Afyon, Balıkesir, Bursa gibi 13 şubemizin de üyeleri var ve stant açtılar. Bir anlamda aslında bölgede iş adamlarımızı buluşturuyoruz. Bugün İzmir’de buluşturduk ama seneye belki Konya’da belki Antalya’da olacak. Amacımız faydalı olmakla birlikte işadamlarımın önünü açabilecek etkinliklerde bulunabilmek. Bugün hem bölgeden gelen hem de diğer arkadaşlarımız Ramazan öncesi bir araya gelerek kendini tanıtabilme, işbirlikleri oluşturabilme, kaynaşma ve dayanışmayı burada sergilemek adına buradayız. Fuarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

Sn. İbrahim Kaygısız konuşmalarında: Bu fuarlar firmaların dünyaya açılan penceresidir. Eğer insanlar gerek iç tüketim pazarında gerekse ihracata dayalı üretim ve pazarlama yöntemi benimseyip yurt dışına ihracat yapmak istiyorsa mutlaka bu gibi fuarlara katılması lazım. Burada

TÜMSİAD parlama yöntemine bu çalışmalarıyla öncelik etmektedir. Amacımız bunu ülkemizin her bölgesinde yaparak ülke ekonomisine katkı sağlamak, istihdam yaramaktır. Bu ülke bizim Yeni Türkiye’yi canlandırmak, işsiz ve aşsız kimsenin kalmaması için çalışmamız lazım. Çok başarılı bir fuar gerçekleştiriliyor ve her geçen sene daha iyi olacağını düşünüyorum.

Sn. Adnan Yaşar Görmez konuşmalarında; Her zaman sanayicinin yanında olduğunu belirterek, Torbalı’nın bir sanayi ve ekonomi şehri olduğunu ifade etti. Sanayicileri Torbalı’ya davet eden Görmez, “Yeni sanayi bölgelerimiz, yeni arsalarımız var. Ufak tefek imar sorunları çözülmek üzere. Bu sorunların çözülmesiyle tüm iş adamlarını bekliyoruz. Torbalı’yı eviniz gibi görmenizi istiyorum” dedi.

Konuşmaların ve sponsorlara plaket takdiminin ardından katılımcı firma stantları gezildi ve katılım sertifikaları taktim edildi.

Ayrıca İş adamlarına yönelik “Söz Sizde” özel oturumunda ise iş adamları yaşadıkları sorunları dile getirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum