Vali Karahan, Atölye açtı

Orhan Abalıoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Pnomatik ve Elektropnomatik Atölyesi Valimiz Hasan Karahan’ın katıldığı tören ile açıldı.

Vali Karahan, Atölye açtı
17 Şubat 2020 - 08:39
Reklam

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen törene; Valimiz Hasan Karahan, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Atölye açılışını gerçekleştiren Valimiz Hasan Karahan ilimizde bulunmayan ve ilki yapılan Pnomatik ve Elektropnomatik Atölyesinin ilimiz mesleki eğitimine önemli katkı sunacağını belirterek, katkı sağlayan firmalara ve Pamukkale Belediyesine teşekkür etti.

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi’nde özel sektörden Hayırseverler Hidrobarsan Mermer Makinaları San. ve Tic. Ltd.Şti, Hidroteknik A.Ş. ve Pamukkale Belediyesinin katkılarıyla ilimizde ihtiyaç duyulan ve bulunmayan, piyasa maliyeti 108.500,00 TL olan Pnomatik ve Elektropnomatik atölyesi ilimize kazandırılmıştır.

Açılışın ardından atölyeyi gezen Valimiz Hasan Karahan atölyede incelemelerde bulunarak öğretmenlerden bilgi aldı.

Atölye gerek derslerde gerekse Halk Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile açılan kurslarda halkımıza eğitime açıktır.

Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Eğitim Anadolu Lisesi’nde 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında 10 meslek alanı, 14 dal ve 47 Şube bulunmaktadır ve 943 erkek öğrenci ve 28 kız öğrenci olmak üzere toplam 971 öğrenci ile eğitime devam etmektedir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum