Yaşlı kadın sahipsiz kalmadı

82 yaşındaki E.G. isimli kadının Denizli Devlet Hastanesi’nde terk edilmesi birçok vatandaşın tepkisine neden olmuştu. Yaşlı kadın yaşadığı eve tekrar getirilirken anne annesini hastanede terk ettiği iddia edilen torunu sözlerinin yanlış anlaşıldığını söyledi.

Yaşlı kadın sahipsiz kalmadı
08 Kasım 2019 - 12:00
Reklam


HABER MERKEZİ

Denizli Devlet Hastanesine gelen 82 yaşındaki E.G'nin torunu anneannesine bakamayacaklarını ifade ederek hastanede bırakarak evine dönmüştü. Yaşanan bu olay sonrası hastanede duruma şahit olan vatandaşlar tepki göstermişti.

BAKMAYACAĞIZ DEĞİL, BAKAMAYACAĞIZ DEDİM…

Anneannesine hastanede bırakıp giden torunu A. T., “Ben 45 yaşındayım. Benim de 62 yaşında annem var. Ayrıca bir çocuğum ve kocam var. Ben mecbur kaldığım için eve dönmek zorunda kaldım. Ayrıca ninem hastanede emin ellerde olduğu için bıraktım.

Bunun yanı sıra gerçek anlamda maddi sıkıntılar da yaşadığımız için ‘gücümüz yok bakamayacağız’ dedim. Kimse içimizi bilemez. Ben 3 yıl boyunca yatalak kayınvalideme baktım. Nineme de bakarım. Lakin o anda durum onu gerektirdi. Yorgun ve stresliydim. Sözlerim de yanlış anlaşıldı” ifadelerini kullandı.

AKRABALAR HAREKETE GEÇTİ…

Yaşanan bu olay haberlerde yer alınca akrabalar hızla harekete geçti. Denizli Emniyetinde görevli bir Polis Memuru yakını da olaya müdahil oldu ve hemen hastaneye giderek 82 yaşındaki E. G’nin doktorları ile görüştükten sonra yaşlı kadını kendi aracı ile hastaneden alarak evine götürdü. Hemen bir hasta bakıcı da bulundu.

Çıkan haberlerden dolayı üzgün olduklarını belirten akrabalar, “durumu bizde son anda öğrendik. Burada kimsenin bir suçu ve günahı yok. İyi niyet var fakat yanlış anlaşılmayla son bulmuş. Ninemiz yalnız değil. Kimse de onu terk edip gitmez. Bundan sonra evinde bakılacak ve kendisine yardımcı da olacak bir görevli olacak. Böyle bir durum yaşandığı için hepimiz üzgünüz.” İfadelerinde bulundu. 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum