Reklam
KADİR GECESİ DUAM.
Av. Hasan KURŞUNCU

Av. Hasan KURŞUNCU

Milli Niyet

KADİR GECESİ DUAM.

01 Haziran 2019 - 13:26

ALLAHIM
Beni yarattığın için elbet beni düşünürsün.Senden bir şey isteyecek gücüm aklım yok. Beni her hal ve şartta senden her şeyi isteyenlerden eyleme. Bana münasip gördüğün her şey kabulümdür ve makbulümdür.
ALLAHIM
Beni kendinden başkasını düşünmeyip diğerlerini kahretmeni isteyenlerden eyleme. Bilirimki onlarda senin yarattıklarındır.Yine bilirimki neyi ve kimi kahredeceğini en iyi sen bilirsin.
ALLAHIM
Beni senin adını ve dinini kullanıp,senin adınla, senin adını söyleyenleri kesenlerden eyleme. Senin adını kullanıp senin kullarını soyanlardan senin kullarını aşağılayanlardan senin kulların için senin adına hüküm verenlerden eyleme.
ALLAHIM.
Senin adaletine inanmayanlardan eyleme. Biliyorumki burası bir imtihan salonudur. Burada çalışana çabalayana sabır ve gayret edene hakkını verirsin.Beni çalışanı çabalayanı kıskananlardan, haset edenlerden,onların haklarını yok sayanlardan, çalışıp başaranlara buğzedenlerden ve her olumsuz şeyi kendileri gibi olmayanlara yıkanlardan eyleme
ALLAHIM
Beni bir kaç sure ile bütün cihanı kurtaracağını zannedip ve bunu kullananlardan eyleme. Allahım beni daha ziyade iyilik güzellik ve hoş şeyler yapıp sana öyle yakınlaşmaya ve rızanı almaya çalışanlardan eye. Beni din adına ibadet gösterişine ve din şatafatına kendini kaptıranlardan eyleme.
ALLAHIM
Beni, süslü şatafatlı camilerde türbelerde mezarlarda tekkelerde zaviyelerde şeyhlerin şıhların önünde iki büklüm olup seni arayanlardan eyleme.
ALLAHIM
Beni Cennet veya Ceheennem için değil senin yaratmandan dolayı sana kulluk edenlerden, senin rızan düşünüp yaşayanlardan ve senin rızanın neyle ve nasıl kazzanılabileceğini bilen ve düşünenlerden eyle.
ALLAHIM
Senin adını kullanıp bir çok şeyi sana eş koşanlardan eyleme.
Senin kitabının manasını bırakıp lafzıyla ve şekliyle uğraşanlardan eyleme.Senin adına din ve hüküm koyuculardan eyleme.
Amin,amin.amin.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum