YENİMEDYADER'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Denizli Yeni Medya Yayıncıları Derneği Yönetim Kurulu adına Serkan Urgancı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

YENİMEDYADER'den Cumhuriyet Bayramı Mesajı
28 Ekim 2020 - 22:48
Reklam

Denizli Yeni Medya Yayıncıları Derneği Yönetim Kurulu adına Serkan Urgancı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Urgancı, "Bayramların en güzeline ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çünkü bunun sadece bir bayram değil; bir milletin küllerinden yeniden doğuşunun, esaretten bağımsızlığa ulaşmanın Cumhuriyet’e kavuşmanın yıldönümü olduğunu biliyoruz.

97 yıl önce kavuştuğumuz Cumhuriyetimizin bayram coşkusunu içimizde yaşarken, ‘Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma’ bilinciyle hem yaşıyor, hem de yazıyoruz.

Cumhuriyet’in, demokratik bir ülkenin ‘olmazsa olmaz’ simgesi, Atatürk devrimlerinin de bu ülkenin ‘olmazsa olmazı’ olduğuna inanıyoruz. Yüce Atatürk’ün, milletle birlikte kurduğu bu cumhuriyeti; sosyal, demokratik bir hukuk devleti olarak geliştirmek, yükseltmek, korumak ve savunmanın hepimizin görevi olduğunu biliyoruz. 

Bugün geldiğimiz noktada mesleğimizin içinde de gaflet, delalet ve hatta hıyanet içinde olan meslektaşlarımız elbette olabilir. 
Hatta bu medya mensupları, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler.
Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş iken, sırtını dönen gazeteciler (!) olabilir.

Yüce Atamızın söylediği gibi; İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifemizin, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmak olduğunun bilincindeyiz. Muhtaç olduğumuz kudretin, damarlarımızdaki asil kanda asil kanda mevcut olduğunu da iyi biliyoruz."


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum