Avrupalı Misafirlerimizi İlimizde Ağırlıyoruz

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanarak Türkiye Ulusal Ajansına Koordinatörlük sıfatıyla sunulan Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar KA201 İyi Uygulamaların Değişimi "Geleceğin Dili Robotik Kodlama" adlı Erasmus+ projesi Denizli’den başladı.

Avrupalı Misafirlerimizi İlimizde Ağırlıyoruz
19 Şubat 2020 - 14:14
Reklam

“Geleceğin Dili Robotik Kodlama” Erasmus+ Projesi Kapsamında Avrupalı Misafirlerimizi İlimizde Ağırlıyoruz

Proje ortaklarını oluşturan Pamukkale Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Pamukkale Nezihe-Derya Baltalı Bilim Sanat Merkezi, İtalya, Portekiz, Hırvatistan, Romanya ve Finlandiya’dan gelen eğitimcileri İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz makamında ağırladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Türkiye genelinde 284 proje arasından ilk 10'a girerek kabul edilen ve 145.840 € hibeye hak kazan proje ile ülkemiz ve ortağımız olan 5 avrupa ülkesi ile robotik kodlama alanında ortak çalışmalar gerçekleştirilecek.

Proje süresinde 5 hareketlilik yapılacaktır. Projenin ilk hareketliliği ve başlangıcı ilimizde gerçekleştiyor. İki gün süre ile ilimizde olacak olan proje ortaklarımız bir dizi ziyaretler gerçekleştirecek. Okullarımızda da birlikte çalışma imkanı bulacaklar. Projenin finali de yapılacak son etkilinlikle ilimize gerçekleşecek. Erasmus+ projeleri ile eğitim alanında fikir alış verişinin bulunulmasının yanında ilimizi de tanıtma fırsatımız oluyor” dedi.

Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Avrupalı misafirlere günün anısına hediyeler takdim etti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum