Corona Virüsü Denizli Kapısında

Çin'de sebep olduğu ölümlerle tüm dünyanın kabusu haline gelen Korona Virüs çeşitli ülkelerde de kendini gösterdi. Son olarak Türkiye'nin komşusu İran'da görülen virüs üzerine İran'dan Çardak'a Havaalanı'nda direkt uçuşlar nedeniyle önlem alındı.

Corona Virüsü Denizli Kapısında
21 Şubat 2020 - 14:23
Reklam

Çin'de ortaya çıkan Korona Virüs'ü son rakamlara göre 2 bin 247 kişinin hayatını kayetmesine neden oldu. Virüsün diğer ülkelerde de görülmesi dünyada güvenlik tedbirlerini arttırdı.

Son olarak Türkiye'nin komşusu İran'da 2 kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybetmesi sonucunda İran'dan Denizli'ye direkt uçak seferleri için önlemlerin alınmasına neden oldu.

Çardak Havaalanı'nda Korona Virüs önlemleri alındı. İran'dan direkt uçuşla Denizli'ye gelen uçaktan inen yolculara testler gerçekleştirilmeye başlandı.

Yolculara termal kameralar sayesinde gelenlerin ateşleri ölçülüyor. Şüpheli bir durum olursa da özel oluşturulan odada gerekli önlemler ve tetkikler yapılmaya başlandı.   

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Hakan Polat
  1 ay önce
  Özel oda denilen bir şey yok termal kamera da yok ateş ölçerle ateş kontrol ediliyor önümüzde ki 1 ay dan fazla süreçte günde 5 büyük iran uçağı yani günde 2000 iranlı gelecek ve buda toplamda 300 ile 350 bin kişi gelicek demek yani yakında virüs Türkiye ve denizli ye de gelme ihtimali yüksek ırak kadar olamadık en azından belli bir süre uçuşlar askıya alımalı
 • burcu
  1 ay önce
  kuluçka döneminde ise ne olacak ? gelenlerin ateşini ölçmek çözüm mu
 • burcu
  1 ay önce
  kuluçka döneminde ise ne olacak ? gelenlerin ateşini ölçmek çözüm mu