Denizli'de dev FETÖ operasyonu

Denizli genelinde yapılan FETÖ operasyonlarında 7 kişi gözaltına alınırken, bu şahıslardan 6'sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Denizli'de dev FETÖ operasyonu
22 Şubat 2021 - 16:28
Denizli'de son bir hafta içerisinde yapılan çalışmalar neticesinde; FETÖ/PDY terör örgütü ile ilgili olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında; örgütün mahrem yapılanmasında faaliyet yürüten ve ankesörlü/büfe sabit hatlardan ardışık olarak arandığı tespit edilen (1) muvazzaf astsubay ve (1) ihraç komiser şahısların yakalanmasına yönelik düzenlenen operasyonda (2) şüphelişahıs yakalanmış, yakalanan şüphelişahıslar hakkında adli makamlarca işlem yapıldı.


2-15.02.2021-21.02.2021  tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde; FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan haklarında yakalama kararı bulunan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan operasyonlarda;


Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesince hakkında yakalama emri bulunan Denizli ili öğrenci yapılanmasında BBTM (Büyük Bölge Talebe Mesulü) ve TSK Askeri Mahrem Yapılanmasında askeri öğrencilerden sorumlu olan ve Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen (1) şüpheli şahıs yakalanmış, adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıs tutuklandı.

İzmir Ağır Ceza mahkemesince 6 yıl 10 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası ile aranan  Bylock kullanıcısı olduğu tespit edilen ihraç öğretmen (1) şahıs yakalanmış, adli makamlara sevk edilen şahıs tutuklandı.

Ankara  Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında yakalama emri bulunan (1) şüpheli şahıs yakalanmış, adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıs tutuklandı.

Nazilli  Cumhuriyet Başsavcılığınca hakkında yakalama emri bulunan (1) şüpheli şahıs yakalanmış, Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim edilen şüpheli şahıs sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.

Isparta Yerel İlamat Masasınca 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan TSK Mahrem yapılanmasında sorumlu düzeyde faaliyet yürüttüğü anlaşılan (1) şahıs yakalanmış, adli makamlara sevk edilen şahıs tutuklandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum