Denizlili Asker...

 Irak'ın kuzeyinde süren Pençe-3 operasyonu ve Barış Pınarı Harekâtı'nda teröristlerle mücadele eden askerlerimizden 2'si şehit olurken Denizlili Onur Bozkurt şarapnel parçası isabet etmesi üzerine yaralandı ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne sevk edildi.

Denizlili Asker...
03 Aralık 2019 - 00:09 - Güncelleme: 03 Aralık 2019 - 08:54
Reklam

 Irak'ın kuzeyinde süren Pençe-3 operasyonu ve Barış Pınarı Harekâtı'nda teröristlerle mücadele eden 1 askerimiz yaralandı 2 askerimiz şehit düştü. Yaralı askerimizin Denizli'nin Acıpayam İlçesi'nden Onur Bozkurt olduğu kaydedildi.
 
Irak'ın kuzeyinde süren Pençe-3 operasyonu ve Barış Pınarı Harekâtı'nda teröristlerle mücadele eden askerlerimiz bugün hain terör örgütünün saldırısı sonucunda 2 askerimiz şehit oldu. Şarapnel parçası isabet eden Denizlili Onur Bozkurt ise yaralandı. Bozkurt derhal Gülhane Askeri Tıp Akademisi(GATA) sevk edildi.

Yaralı askerimizin babası Adnan Bozkurt'un paylaşımı ise şöyle:


 
Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi;
* Barış Pınarı Harekât Bölgesinde, 02 Aralık 2019 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.
* Irak kuzeyinde devam eden Pençe-3 harekâtında, 02 Aralık 2019 tarihinde PKK'lı bölücü teröristlerle çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir. 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum