Dualarla Makamına Oturdu

Yenilenen seçimler sonrasında Honaz’da ikinci kez seçilen CHP adayı Yüksel Kepenek, mazbatasını aldıktan sonra makamına geçti. Daha önce kayyum atanan belediyede devir teslim işlemi olmadı.

Dualarla Makamına Oturdu
10 Haziran 2019 - 21:19
Reklam


denizlihaber.com’un haberine göre Honaz’da daha önce 8 oy farkla kazandığı seçim sonuçlarının iptal edilmesinden sonra yeniden sandıkta kazanan bu kez oy farkını 2 binin üzerine çıkaran CHP’li Yüksel Kepenek, mazbatasını aldı ve Honaz Belediye Başkanlığı makamına geçti.


         


Belediye Başkanı Kepenek’i Honaz Belediyesi personeli kapıda karşıladı.


     


Beraberindeki kalabalık ile birlikte personelle tek tek tokalaşan Başkan Kepenek daha sonra makamına geçti. Başkan Kepenek burada dua etti ve görevine resmen başladı.


        

          


Kısa süre makamında kalan Başkan Kepenek daha sonra belediye binası dışında kendisini bekleyen kalabalığın yanına gitti.

Burada kısa bir konuşma yapan Kepenek, saygı duruşunda bulundu.

Kalabalığın hep birlikte İstiklal Marşı’nı söylemesinden sonra kısa bir konuşma yapan Başkan Kepenek, milletvekili Kazım Arslan’ı bir kez daha andı; “Keşke o da burada olsaydı” dedi.

     

Kalabalığa seslenen Kepenek, “Artık seçim geride kaldı. Honaz’ımız için en güzelini yapmak için yola çıktık. Bu saatten sonra kimsenin kalbini kırmadan yolumuza devam edeceğiz” dedi.


         


İlçede görev yapan eski belediye başkanlarına yaptıkları hizmetler için teşekkür eden Kepenek daha önce belediye kayyuma bırakıldığı için devir teslim töreninde mührü devralmadı.


        


Seçimin yenilenmesi nedeniyle aradan geçen süre boyunca Honaz Belediyesi’ne Vali Yardımcısı Turan Atlamaz vekalet etmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum