Reklamı Geç

Faturalar artık daha kabarık gelebilir!

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre devlet eliyle yapılan sayaçların periyodik muayeneleri özel sektöre devredilecek. Buna göre elektrik, su ve doğal gaz faturalarında artış bekleniyor.

Faturalar artık daha kabarık gelebilir!
24 Ekim 2020 - 10:42 - Güncelleme: 24 Ekim 2020 - 10:49
Reklam

Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan kararla, bugüne kadar devlet eliyle yürütülen elektrik, su ve doğal gaz başta olmak üzere tüm sayaçların periyodik muayene işleri özel sektöre devredilecek. Özelleştirme sonrası tıpkı araç muayene istasyonlarında olduğu gibi muayene ücretleri artacak, vatandaşın elektrik, su ve doğal gaz faturaları kabaracak.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla, Ölçüler ve Ayar Kanunu kapsamındaki periyodik muayene hizmetleri özelleştirme kapsam ve programına alındı. Karara göre, halen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan tüm ölçü aletlerinin belirli sürelerle yapılması zorunlu olan muayeneleri, özelleştirme ihalesini kazanan şirkete verilecek.
 
EN GEÇ 2025 YIL SONUNA KADAR TAMAMLANACAK
Sözcü'de yer alan habere göre, özelleştirme işlemleri en geç 2025 yılı sonuna kadar tamamlanacak. Sayaçlardaki kamu muayene yetkisinin özel sektöre devri, tıpkı daha önce devletten alınıp özel sektöre verilen araç muayene istasyonları gibi vatandaşa ek yük getirecek.

KAYNAK: sözcü

YORUMLAR

  • 0 Yorum