Mahmut Oğuz, Dünya Şampiyonunu Ağırladı

Mahmut Oğuz, Dünya Şampiyonunu Ağırladı
09 Ağustos 2019 - 08:33
Reklam
Reklam

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Oğuz, 60. Uluslararası Matematik Olimpiyatı'nda Dünya Şampiyonu Özel Denizli Koleji mezunu öğrencilerini makamında kabul etti.

 

Ziyarette, 11-22 Temmuz tarihlerinde İngiltere'de düzenlenen 110 ülkeden matematikçilerin yarıştığı 60. Uluslararası Matematik Olimpiyatı'nda, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Milli Takımı adına Türkiye'yi temsil eden ve Dünya birincisi olarak altın madalya kazanan İbrahim Suat Evren, Dünya ikincisi olarak gümüş madalya kazanan Ozan Kaymak ve Dünya üçüncülüğünü paylaşarak bronz madalya kazanan Alperen Gözeten ve Halil Özkan isimli öğrencilerle birlikte okul idarecileri ve öğretmenleri de hazır bulundu.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Oğuz, şampiyonları kutlayarak, ilimizin hem liselere hem de üniversitelere öğrenci yerleştirmesinde Türkiye derecelerini elden bırakmadığını bu yılda böyle öğrenci ve okullar sayesinde bayrak yarışında gene en önde olacağımızı ifade etti. Elde edilen Türkiye ve Dünya şampiyonluğundan hem de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oğuz, öğrencilere kitap hediyesinde bulundu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum