PASVAK, 65 yaş üstüne evinde sıcak yemek verecek

Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı, evinden çıkamayan 65 yaş üstüne tek kullanımlık kaplarda eve teslim yemek dağıtımına başlıyor.

PASVAK, 65 yaş üstüne evinde sıcak yemek verecek
09 Nisan 2020 - 06:48
Reklam

PASVAK, bakıma muhtaç ya da evinden çıkamayan 65 yaş üstü insanlarımıza sıcak yemek dağıtmaya başlıyor. Tek kullanımlık kaplarda dağıtılacak yemekler için tüm tesbit ve hazırlıklar tamamlandı.

Organizasyona ilişkin PASVAK'tan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı/ Aşevi olarak içinde bulunduğumuz Koronavirüs salgınını göz önünde bulundurup bulaş ihtimalini azaltmak için sıcak yemek yerine geçici, alternatif çözüm olan iaşe yardımı hizmetine geçmiştik.

Dünya çapında salgından en çok etkilenen grup olan yaşlılar aşevimizin de her gün sıcak yemek hizmeti götürdüğü kişiler arasındadır. İaşe yardımı kararı almadan önce hizmet götürdüğümüz 65 yaş üstü yaşlılarımız ile tek tek iletişime geçildi.

Geçici durum kendilerine anlatıldı ve görüşleri alındı. Çoğu bu dönemde yanında birileri olduğunu ya da yemek yaparken yardım alacağı komşusu ya da yakını olduğunu, hatta bu hizmetin kendileri için güvenli olacağını söylediler. Tabi bu süreçte bazı yaşlılarımız yemek yapmakta zorlandıklarını aşevini arayarak bildirdiler. Pasvak yönetim kurulu bu durumu acilen değerlendirmeye aldı.

Hizmetlerimizi en hassas şekilde yürüttüğümüz bu dönemde, Pamukkale Sağlık Eğitim Vakfı yönetim kurulu olarak aldığımız karar ile 65 yaş üstü yaşlılarımız için sıcak yemek hizmetimize kaldığı yerden devam edeceğiz. Yemekler ihtiyaç sahiplerine tek kullanımlık kaplar ile ekmeği ile birlikte kapılarına kadar götürülecektir."  Haber merkezi


YORUMLAR

  • 0 Yorum