Türk Diyanet Vakıf-Sen'den 15 Temmuz Mesajı

Türk Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanı Mehmet Çoban, 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çoban, “Yüce Türk milleti gerektiğinde vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için gözünü kırpmadan seve seve can ve kan verir ama; Asla istiklal ve istikbalinden taviz vermez.”dedi.

Reklam
Türk Diyanet Vakıf-Sen'den 15 Temmuz Mesajı
15 Temmuz 2019 - 23:38 - Güncelleme: 15 Temmuz 2019 - 23:40
Reklam


Türk Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanı Mehmet Çoban, 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Malumlarınız olduğu üzere 15 Temmuz 2016 günü Yüce Türk Milletinin, Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığını, birliğini, bağımsızlık ve bütünlüğünü yok etmek, ortadan kaldırmak amacıyla kanı ve geni bozuk, yurt dışı mihrakların maşalığı ve uşaklığını yapan, dini değerleri kullanarak sinsice dini değerlerin içerisini boşaltan, dini kendi çıkar, emel ve menfaatleri için kullanan hain Fetöcü paralel devlet yapılanması tarafından yapılan hain darbe girişimini nefretle bir kez daha kınıyoruz. Yüce Türk milleti tarih boyunca asla hürriyet,  istiklal ve istikbalinden taviz vermemiştir. Hep ya istiklal ya ölüm demiştir. Vatan hainlerine, vatanına göz dikenlere asla geçit vermemiştir. Cennet vatanımızın üzerinde gözü olan iç ve dış düşmanlar, vatan hainleri şunu asla unutmasınlar ki;

Yüce Türk milleti gerektiğinde vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü için gözünü kırpmadan seve seve can ve kan verir ama;

Asla istiklal ve istikbalinden taviz vermez.

Bu vesileyle on beş temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet , şükran ve fatihalarla yad ediyorum. Ruhları şad , mekanları cennet olsun. Her zaman önce Ülkemiz, sonra İlkemiz ve Üyelerimiz diyen Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak hep şunu diyoruz. Darbelere HAYIR, kesintisiz demokrasiye EVET.

15 Temmuzda devletin bekasına, milletin canına kast eden gayri meşru çocuklar kaybetti, Yüce Türk milleti ve demokrasi kazanmıştır.

Varolsun devletimiz, varolsun milletimiz.

Bayrak inmez, Ezan dinmez, Vatan bölünmez.

NE MUTLU TÜRK'üm DİYENE."

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum