Av. Hasan KURŞUNCU

Av. Hasan KURŞUNCU

Milli Niyet

GÜL SEVİLİR

10 Temmuz 2019 - 15:33


Gül hakikaten harikadır. Çiçeklerin sultanıdır. En güzel zamanlarda en güzel olması gereken yerleri güzelliği ile şereflendirmesi için konulur. En anlamlısıda en sevilene en iyi sevmenin nişanesi olarak takdim edilir. Gül harikadır harikalara giden yol olarak görülür. İslam peygamberinin simgesi olarak görülecek kadar değer veriilir.

Ancak bizde, gülün bizi mutlu etmeğe, bize ve çevremize değer vermeye mecbur olduğu düşüncesi vardır. İşi bitince çöplüğe atarız.

Gülü severizde gülün yetiştiği toprağı, gülü yetiştiren bahçıvanı hatırlamak istemeyiz. Toprak gülü yetiştirmek mecburiyetindeymiş gibi hareket ederiz. Bahçıvanın terini emeğini görmezden geliriiz. Kim olsa yapar parasını veriyoruz ya denir. Gülün süslediği yerlere bahçıvanı kirli kötü kokuyor diye yaklaştırmayız bile.
Gül neticedir.

Gül toprağın veriminin, bahçıvanın terinin, emeğinin ve çalışmasının neticesidir.

Neticeyi hasıl edenlerin değerinin bilinmemesi neticelerin zayıflamasına sebeb olur. Neticeler yani yetişen güller sizi tatmin etmez olur. Bir gün gelir toprağın ve bahçıvanın değerini bilenlerin yetiştirdikleri güllere mahkum olursunuz. Sonunda gülümüzdende bahçemizdende bahçivanımızdan da oluruz.

Yüz yıllardır devlet gülünün bahçıvanı Türk Milliyetçilerin değerleri bilinmedi. Günümüzdede bu bahçıvanlığı ve gülün fedailiğini yapan Ülkücüler horlandı ötelendi zindanlara tıkıldı.

Devlet gülü bize hizmet ettiği ölçüde varlık sahibi oldu. Devlet yalnız bırakıldı. Günlük menfaati olmayanlar devlete sırt çevirdi. Devlet sevilmez sadakat gösterilmez kudsiyeti olmayan alalade bir hizmetkar seviyesine düşürüldü.

Gülün yetiştiği ve yaşadığı bu vatan alalade bir toprak muamelesi gördü. Fakir çorak verimsiz kabul edildi. Düşüncesizce satıldı yabancılara peşkeş çekildi.Vatansız kalmak düşüncesi akıllara hiç getirilmedi.
Artık çok geçmeden gülün güllüğü bahçıvanın hakkı toprağın değeri bilinmeli ve kendilerine teslim edilmeli.

Sadece bahçıvan kaybetmiyecek
Gülden horda olsa faydalananlarında kaybedeceği bir durumdayız.
Umarım geleceğimize giden bu yolda her şeyi ve her değeri yerli yerince biliriz.
Hasan Kurşuncu
10.07.2019

YORUMLAR

  • 0 Yorum