Av. Hasan KURŞUNCU

Av. Hasan KURŞUNCU

Milli Niyet

YENİ PARTİ

10 Temmuz 2019 - 19:13


Yeni pari kurulacağı artık ayan beyan gibi. Herkesin ağzında sakız. Beni pek ilgilendirmiyor. Ancak gündemde olduğu için bende birazcık bu gündeme dahil olayım dedim.

Neden yeni bir parti?

Çok kısa önce aynı söylemlerle iyi parti kurulmadımı?
Yoksa iyi partiden ümit kesildimi? Yoksa iyi partinin görevi MHP yi zayıflatmak,CHP yi güçlendirmekle belirsizlik ortamı yaratmaklamı sınırlıydı. Görevini yaptı artık iyi partiye ihtiyaç yok mu deniyor.
Şimdi oluşturulan bu belirsizlik ortamından faydalanarak devleti tamamen ele geçirecek kontrol altındaki bir partimi amaçlanıyor.

Bu parti İngiltere mahreçli görülüyor. A. Gülün İngiltere ile olan ilişkkisi ve M. Şimşeğin İngiltereye gidip brifing vermesi bunu gösteriyor.

Neden ABD değilde İngiltere?

ABD siz İngiltere bir şey yapamaz. Türkiyenin fetö sebebi ile ABD ile gerginlik yaşadığı malum. Acaba ABD İngiltereye şimdi biz böyle bir şeye karışırsak tepki alırızmı dedi. Bizim adımıza siz böyle bir siyasi hareketi düzenleyinmi dendi.

Garip olan bir şeyde geçmişte yaşanların yani Türkiyenin Allak bullak edilmesinin bu parti kuruluşu sırasında yaşanmaması. Burada iki husus var. Ya bundan sonra allak bullak yapma işinine girişecekler ya da istendide Türkiye güçlü çıktı allak bullak edilemedi.

Neden denenmişi deniyorlar?

A. Gül Cumhur başkanı olduğu halde Sn cumhur başkanı R.T. Erdoğan Abdullah kalk gidiyoruz deyince ardından tıpış tıpış giderken şimdi aslanmı oldu.

Ali Babacan ve M. Şimşek bu ülkenin ekonomisini çok uzun süreler idare ettiler.Türk Ekonomisinin batağa saplanmasında bunlar baş rollerdeydiler şimdi ne değişti. Artık dahamı akıllılar

Yoksa maksat üzüm yemek değil bağcıyımı dövmek. Cumhur Başkanı zaptu rabt altına alınmakmı isteniyor. Gördüğüm kadarı ile Sn. Devlet Bahçelinin endişesi bu yönde.

Efendim herkesi kucaklayacaklarmış. Lider partisi olmayacaklarmış. Bu nutukları bilmem kaçıncı defadır duymadıkmı.

Şimdiye kadar bu söylemleri dillendirenler cemaat ve tarikatların kucağında büyümedimi. 

Yeni partiyi kuranların kişilikleri icabı bunlarda yabancılara, cemaat ve tarikatlara teslim olmayacakmı.
Dahada bazı şeyleri sormak mümkün.

Asıl önemli olan bu kadar tecrübeye ve yabancıların kurduğu bu kadar partiye rağmen Türk halkı ne diyecek?

Umarım yabancıların kucağına düşmez sonu karanlık maceralara dalmayız.

YORUMLAR

  • 0 Yorum