LAFOT "ESİNTİ" ile MARMARİSTE

Laodikya Fotoğraf Topluluğu LAFOT ilk şehir dışı sergisi için Marmaris yolcusu.

LAFOT "ESİNTİ" ile MARMARİSTE

Laodikya Fotoğraf Topluluğu LAFOT ilk şehir dışı sergisi için Marmaris yolcusu.

Reklam
LAFOT "ESİNTİ" ile MARMARİSTE
07 Kasım 2018 - 07:19
Reklam

Yaklaşık 7 yıldan bu yana Denizli de faaliyet gösteren LAFOT her yıl açarak geleneksel hale getirdiği “Karma Fotoğraf Sergisi” nin bir yenisini bu kez Muğla’nın turistik ilçesi Marmaris’e taşıyor.

Topluluğun 25 üyesinin 70 fotoğrafı ile açılacak olan sergi Denizli il merkezi, çevresi ile ülkemizin değişik yörelerinden ve dünyanın farklı coğrafyalarında çekilmiş fotoğraflardan oluşuyor.

Topluluk üyelerinin tüm masraflarını kendilerinin karşıladığı sergi; Denizli’yi Fotoğraf sanatı ve sahip olduğu tarihi, doğal ve turstik değerler ile yaşam tarzını il dışında tanıtmak olarak özetlenebilir.

Denizli de Fotoğraf sanatı adına yapılanların sadece il merkezi ile sınırlı kalmasının anlamlı olmadığı düşüncesiyle topluluk üyeleri sergilerinin başka iller ve ilçelerde ve hatta destek bulunursa yurtdışında da açmak istediklerini belirtiyorlar.

Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat evi Uğur Mumcu galerisinde gerçekleşecek sergi 9 Kasım 2018 Cuma günü saat 17.30 da açılacak ve 15 Kasım 2018 günü sona erecek.

Denizli, Muğla, Marmaris ve çevre ilçelerden sanatseverlerin davetli olduğu sergiye ilginin nasıl olacağı ve kimlerin ilgi göstereceği merak ediliyor.

LAFOT olarak amacımız; hem fotoğraf sanatına gönül verenleri motive etmek, hem ilimizin tanıtımını yapmak ve hem de bu vesile ile yeni coğrafyalar, yeni insanlar farklı yaşam tarzlarını yakından görmektir.

LAFOT bundan sonraki süreçte eğitim çalışmalarını, alan uygulamalarını ve fotoğraf çekim gezilerini bu sanat dalına ilgi duyanları bir araya getirerek sürdürecektir. Fotoğrafa gönül veren herkesi fotoğrafı tanımaya , anlamaya ve sergimizi görmeye davet ediyoruz.

Zeki AKAKÇA

LAFOT Kurucusu ve Sorumlusu


YORUMLAR

  • 0 Yorum